دولت هند مقررات سختگیرانه‌ای برای بی‌احترامی به پزشکان وضع می‌کند

دهلی‌نو - ایرنا - در یک ماه گذشته حمله به پزشکان و خشونت علیه پرستاران هندی که در خط مقدم مقابله با شیوع «ویروس کرونا» قرار دارند، افزایش یافته، به همین منظور دولت این کشور مقررات سختگیرانه‌ای برای جلوگیری از بی احترامی به کادر درمانی وضع می‌کند.

به گزارش رسانه‌های هند، دولت این کشور امروز (پنجشنبه) قانونی تصویب کرد که بر اساس آن پلیس می‌تواند افرادی که به پزشکان و پرستاران بی‌احترامی کرده و علیه آن‌ها خشونت به کار می‌برند را به شش ماه تا ۷ سال زندان محکوم کند. 
بر اساس قانون جدید، تحقیقات در مورد فرد متهم به خشونت علیه پزشکان باید ظرف مدت یک ماه به پایان برسد و در این مدت فرد متهم نمی‌تواند به قید وثیقه آزاد شود. 
همچنین فردی که به خشونت علیه پزشکان و پرستاران محکوم شود، باید آسیب مالی احتمالی را نیز جبران کند. 
انجمن پزشکان هند دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد یک اعتصاب سراسری در این کشور به دلیل افزایش خشونت‌ها علیه پزشکان برگزار کند. 
«آمیت شاه» وزیر کشور هند پس از انتشار این بیانیه اعلام کرد که نیازی به اعتصاب پزشکان نیست و دولت از آن‌ها محافظت خواهد کرد. 
پس از این تضمین وزیر کشور هند، انجمن پزشکان این کشور از برگزاری اعتصاب منصرف شدند. 
در چند هفته گذشته تصاویر زیادی از حمله افراد به پزشکان و پرستاران در سرتاسر هند در فضای مجازی منتشر شده است. این موارد شامل حمله اعضای خانواده‌ها به پزشکان به دلیل از دست دادن یکی از عزیزان خود بر اثر ابتلا به «ویروس کرونا» می‌شود. همچنین پزشکان و پرستاران از خانه‌های اجاره‌ای خود اخراج شده یا با تهدید همسایه‌ها مواجه شده‌اند. 
نبود اطلاعات کافی و بی‌تفاوتی عمومی باعث افزایش موارد خشونت علیه پزشکان در هند شده است. 
خشونت علیه پزشکان در حالی ادامه می‌یابد که «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند از جامعه این کشور درخواست کرده تا با پزشکان و پرستاران مهربان باشند. وی همچنین پزشکان و پرستاران را قهرمانان هند توصیف کرده است. 
ماه گذشته مردم هند در سرتاسر این کشور در اقدامی نمادین برای حمایت از پزشکان، در خانه‌های خود شمع روشن کردند. 
بر اساس گزارش وزارت بهداشت هند، آمار ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۲۱ هزار نفر گذشته است. ۶۸۱ نفر تاکنون به دلیل ابتلا به این ویروس در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. 

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =