۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83762131
۰ نفر

برچسب‌ها

سیستم پایش تصویری کرمان با ۴۹۰ دوربین فعال شد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که ۴۹۰ دوربین پایش تصویری در این استان نصب و راه اندازی شده، گفت: توسعه سیستم پایش تصویری کرمان تا رسیدن به ۹۰۰ دوربین را دنبال می کنیم.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی استان کرمان افزود: امنیت و آرامش ایجاد شده در سال گذشته منجر به توسعه استان شد و ۳ هزار و ۲۰۰ پروژه با ۲۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۹ هزار اشتغال مستقیم در این استان به بهره‌برداری رسید.  

وی با استناد به آیات قرآن مجید، تغییر در جوامع را منوط به تغییر در شخصیت، منش‌ و روش زندگی افراد مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بدون در نظر گرفتن قاعده رابطه فرد با جامعه، امکان موفقیت نخواهد بود و نمونه این امر را در بحث مقابله با ویروسکرونا دیدیم که همراهی مردم و سازمان‌ها و تعامل توانست موفقیتی را به وجود آورد.

استاندار کرمان با بیان اینکه توسعه ، رفاه و سعادتمندی برای مردم و سازمان‌ها باید با تغییرات در جامعه و روش‌ها و منش‌های فردی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: برای توسعه نیاز به نظم، امنیت و آرامش داریم و تامین این سه اصل از سوی نیروی انتظامی، موفقیت خوبی برای استان در سال گذشته ایجاد کرده است.

فدائی با قدردانی از فرماندهان و نیروهای انتظامی استان و شهرستان‌ها برای ایجاد امنیت و آرامش، به موفقیت‌های انتظامی در سال گذشته پرداخت و افزود: از ۲۹ شاخص که در حوزه کشفیات گزارش می‌شود، استان کرمان در ۲۲ شاخص دارای رشد است.

وی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی کشفیات نیروی انتظامی استان کرمان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشد ۳۴ درصدی و  نسبت به سال ۹۶ رشد دو برابری دارد و این نشانه  انجام فعالیت‌های خوب و موثر است که بعضا ناشناخته صورت می‌گیرد.

استاندار کرمان ابراز داشت: توسعه پایش تصویری استان و تجهیز پلیس ۱۱۰ به امکانات روز از اقدامات موثر در سال‌ گذشته بود که باید استمرار داشته باشد.
فدائی افزود: در حال حاضر ۴۹۰ دوربین پایش تصویری در استان نصب و راه‌اندازی شده که طبق برنامه باید به ۹۰۰ دوربین افزایش داده شود و این امر مهم را دنبال می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان نیز گفت: در طرح ملی مقابله با ویروسکرونا و فاصله‌گذاری فیزیکی، نیروهای انتظامی در کنترل ورودی‌ها و تامین امنیت شهر حضور فعالی داشتند و  در کنار آن کنترل فضای مجازی را هم انجام دادند.
سردار عبرالرضا ناظری به افزایش کشفیات مشروبات الکلی، سلاح‌های غیرمجاز، سوخت قاچاق و سرقت‌ها در استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۲۱ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان کشف شده است.  
وی توسعه پایش تصویری، تکمیل پلیس هوشمند و موضوعات پسا کرونا، قرارگاه مبارزه با سرقت، قرارگاه خیران امنیت‌ساز را از اولویت‌های کاری استان در سال جاری برشمرد.

 در ادامه این آئین از خانواده شهید "مجید امیری" که ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در درگیری با اشرار مسلح به فیض شهادت نائل آمد و جمعی از فرماندهان انتظامی شهرستان‌های کرمان قدردانی شد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha