هدف‌گذاری دانشگاه تربیت مدرس رسیدن به جایگاه ۲۰۰ جهان است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: هدف‌گذاری دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ رسیدن به جایگاه ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان است و برای آن طرح‌ها و شاخص‌های مختلفی تعریف شده است.

محمدتقی احمدی  امروز پنجشنبه در بیست و هفتمین نشست روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس به صورت مجازی در حال برگزاری است، افزود: در سال ۹۴ در دانشگاه تربیت مدرس طرحی تصویب شد که بر اساس آن باید دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ به جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان بپیوندد.
وی گفت: ارتقا میان رشته‌ای، تعامل بین المللی، خوداتکایی، پایداری اقتصادی و مدیریتی در کنار ارتقاء آموزشی و پژوهش از اولویت‌های تعیین شده در این هدف‌گذاری است.
رییس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه ۳۷۴ پروژه برای برنامه راهبردی دانشگاه تعریف شده بود، گفت: این پروژه ها تا مهرماه سال ۹٨ به پایان رسید و امیدواریم نتایج آن در بلندمدت و در جامعه دیده شود.
احمدی با بیان اینکه در هدف‌گذاری انجام شده، ۳۷ شاخص در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: یکی از شاخص های راهبردی، پذیرش دانشجوی کیفی است که می تواند برای پیشرفت دانشگاه در هدف‌گذاری که تا سال ۱۴۰۴ تعیین کرده، اثرگذاری بالایی ایفا کند.

در این نشست محمد تقی احمدی و محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران به صورت حضوری با دیگر روسا دانشگاه های بزرگ کشور از طریق ویدئو کنفرانس نشست را برگزار کردند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha