سهم ورزشکاران خراسان جنوبی در مهار کرونا با اهدای خون

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: تعدادی از ورزشکاران استان هفته جوان امسال در حرکتی منسجم خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند که در ماه مبارک رمضان هم ادامه خواهد داشت.

حسن عزیزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جامعه ورزش استان همواره بالاترین آمار اهدای خون را داشته است و برای اهدای خون در حال حاضر نیز مکاتبه‌ای با هیات‌های ورزشی خواهیم داشت تا برنامه‌های خود را اعلام و در یک زمان بندی مشخص در پایگاه‌های انتقال خون حضور یابند و خون خود را اهدا کنند.

وی بیان کرد: به واسطه شیوع کرونا در چند ماه قبل استقبال از اهدای خون کاهش یافت که با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خوبی که در رسانه‌ها انجام شد دوباره اهدای خون افزایش یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: سازمان انتقال خون از نهادهایی است که دستورالعمل‌های بهداشتی در آن با دقت و حساسیت زیاد رعایت می‌شود و انتقال فرآورده‌های خونی به سالم‌ترین شکل انجام می‌شود و شهروندان نباید در این خصوص نگرانی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اهدای خون، اهدای زندگی است افزود: در شرایط فعلی اهدای خون در دستور کار جامعه ورزش و هیات‌های ورزشی در ماه مبارک رمضان است.

عزیزی اظهار داشت: ۴۸ هیات ورزشی در استان، ۳۲۲ هیات ورزشی در شهرستان‌ها،۲۱۶ باشگاه ورزشی خصوصی، ۲ مرکز تخصصی مشاوره، ۳۵ سازمان مردم نهاد و ۳۰ هزار ورزشکار سازمان یافته داریم که ظرفیت بزرگی در همه حوزه‌ها به خصوص اهدای خون و کمک به نیازمندان هستند.

وی گفت: برنامه‌ریزی منسجم درخصوص اهدای خون برای جامعه ورزشی استان پیش بینی شده و هیات ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان در این زمینه پیشگام است که از دیگر هیات‌های ورزشی هم تقاضا داریم در این کار خیرخواهانه مشارکت کنند و در بخش اداری نیز همکاران ما حضور لازم را دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha