«جهش تولید» با رقابت و افزایش کیفیت محصولات امکان‌پذیر است

تهران- ایرنا- نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلام گفت: اگر تولیدکنندگان می‌خواهند محصولاتشان را به استانداردهای جهانی برسانند باید برای بالا بردن کیفیت تولیدات خود و رقابت با تولید کنندگان خارجی تلاش کنند.

«یوناتن بت‌کلیا» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نامگذاری شعار سال با نام «جهش تولید» از سوی رهبر انقلاب و راهکارهای تحقق آن اظهار داشت: اگر به آغاز انقلاب برگردیم در آن زمان بدون کمک کشورهای خارجی ما حتی توانایی تولید یک فشنگ را نداشتیم و محتاج دیگران بودیم. ولی امروز به جایی رسیده‌ایم که می‌توانیم موشک تولید کنیم و ماهواره به فضا پرتاب کنیم، شاید دنیا در خواب هم نمی‌دید که روزی بتوانیم تا این حد پیشرفت کنیم.

بت‌کلیا عنوان کرد: امروزه فرزندان این مملکت موفق شده‌اند مدال‌های میادین مختلف علمی را در دنیا کسب کنند. و با وجود مشکلاتی که وجود دارد،   پیشرفتهای زیادی در حوزه های مختلف کسب کنند. همه این اقدامات در سایه هدایت های عالمانه  رهبر انقلاب محقق شده است چرا که سلطه‌گران جهانی برای جلوگیری از موفقیت و پیشرفت ایرانیان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه این ویروس منحوس همه دنیا را فرا گرفته، رهبر معظم انقلاب با بصیرت و تیزبینی، امسال را سال «جهش تولید» نامیدند چرا که شناخت عمیق ایشان از مردم و جوانان ارزشمند و نخبگان و اندیشمندان کشور باعث شده است که از توانایی آنها بر انجام کارها و اقدامات بزرگ، اطمینان داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در حالی که کل دنیا با بحران کرونا دست به گریبان است، مستکبرانی که هیچ بویی از انسانیت نبرده‌اند بر تحریم کشور ما اصرار می‌ورزند و حتی از ورود دارو یا مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دارو به ایران جلوگیری می‌کنند؛ اما با این وجود شاهد هستیم که در وزارت بهداشت و در امر مبارزه با کرونا چه اقدامات مهمی صورت گرفت و چه گام‌هایی برداشته شد.

بت‌کلیا تاکید کرد: عنوان شعار سال «جهش تولید» باعث شد که توانستیم موفقیت‌های بسیاری در تهیه تجهیزات برای مهار و پیشگیری از کرونا به‌دست آوریم. پزشکان، پرستاران و کادر درمان هم در مداوا و معالجه بیماران از جان مایه می گذارند

این نماینده مجلس یادآور شد: البته درست است که الان به دلیل شیوع این ویروس بسیاری از کارخانجات ما تعطیل شده ولی با این وجود دیدیم که چگونه و با جهشی در تولید ماسک و دستکش، شوینده‌ها و مواد ضدعفونی کننده مواجه شدیم.

بت‌کلیا خاطرنشان کرد: این در حالی است که کشورهای مدعی دموکراسی و تمدن و مدعی انسان‌دوستی ماسک‌هایی را که قرار است از کشوری به کشور دیگر برود و به‌دست مردم برسد را مصادره می‌کنند.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه تعداد زیادی از انسان‌های بی‌گناه از دست رفته‌اند و جمعی از نیروهای کادر پزشکی و متخصصین ما در مواجهه با کرونا به شهادت رسیده‌اند اما خوشبختانه  آمار جان‌باختگان رو به کاهش گذاشته است که نشان می‌دهد که توانسته‌ایم از شیوع افسارگسیخته کرونا جلوگیری کنیم.

وی افزود: امیدوارم با به وجود آمدن شرایط مناسب و بازگشایی کارخانه‌ها و شرکت‌ها و مراکز تولیدی، بتوانیم به نحو شایسته‌ای این جهش را به رخ جهانیان نیز بکشیم.

برای رسیدن به استانداردهای جهانی باید کیفیت محصولات را ارتقا داد

بت‌کلیا با تاکید بر ضرورت ارتقای تولید یاد آور شد: اگر تولیدکنندگان می‌خواهند محصولاتشان را به استانداردهای جهانی برسانند باید فعالیت‌های زیادی در جهت بالا بردن کیفیت تولیدات خود انجام دهند.  

نماینده آشوریان در مجلس خاطرنشان کرد: با مساعدت دولت و با صدور مجوزهای سریع، وام‌های درازمدت و کم‌بهره، و تسریع در اجابت درخواست‌های تولیدکنندگان، می‌توانیم بدون اینکه وارداتی داشته باشیم به خیلی از کشورها به‌ویژه همسایگان صادرات داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =