۱۰ هزار سبد معیشتی آماده توزیع بین نیازمندان خراسان شمالی است

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: ۱۰ هزار سبد معیشی در قالب رزمایش مواسات همدلی و کمک‌های مومنانه که برای نیازمندان استان تهیه شده، از اوایل هفته آینده توزیع می شود.

حسن اکبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش ریالی هر سبد غذایی را سه میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: بسته های کمک معیشتی شامل برنج، گوشت مرغ و قرمز، روغن، حبوبات، خرما و تن ماهی است.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۵۰۰ سبد توسط سپاه استان و سه هزار و ۵۰۰ نیز از سوی نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) تهیه شده است افزود: این میزان سبد غذایی در مرحله اول اجرای رزمایش مواسات همدلی و کمک های مومنانه توزیع خواهد شد،  کمک های معیشتی در این ایام مستمر است.

وی افزود: این رزمایش در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی تا شکست ویروس کرونا در این استان برگزار می‌شود.

وی گفت: رزمایش مواسات و کمک مومنانه و همدلانه برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان و محرومان اجرا می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی از مردم خواست تا اگر احساس می کنند که به سبد های معیشتی نیاز دارند به پایگاه های بسیج در محلات برای ثبت نام مراجعه کنند و افزود: اما برای دریافت بسته ها به جایی مراجعه نکنند با هدف تکریم خانوار ها سبد ها در درب منازل به آنان تحویل داده می شود.

اکبری  بر کمک خیران و نیکوکاران تاکید کرد و افزود: با توجه به کمک های مردمی این طرح در مراحل مختلف اجرا می شود، در مرحله اول کمک ها برای ماه مبارک رمضان بین خانوارها  توزیع می شود.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha