نیازمندان به خون را در ماه رمضان تنها نگذارید

همدان- ایرنا- مسوول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون همدان با اشاره به کاهش اهدای خون در دوران شیوع کرونا، گفت: شهروندان با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون استان، بیماران نیازمند به این ماده حیاتی را در ماه رمضان تنها نگذارند.

فاطمه یادگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: همه ساله در ماه مبارک رمضان با کاهش اهدای خون مواجه بوده و امسال شیوع ویروس کرونا نیز استقبال نکردن مردم از اهدای خون را تشدید کرده است.

وی بیان کرد: در هر شرایط و زمانی حتی در صورت شیوع بدترین ویروس ها، باید فرآورده خونی مورد نیاز بیماران تامین شود و اهدای خون تعطیل بردار نیست بنابراین از مردم درخواست می شود در امر خداپسدانه اهدای خون مشارکت کنند.

مسوول واحد جذب اداره‌ کل انتقال خون همدان اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان انتظار همراهی بیش از پیش مردم را داریم چرا که بیشتر بیماران از جمله مبتلایان به تالاسمی به فرآورده های خونی نیاز دارند.

یادگاری بیان کرد: شیفت کاری کارکنان اداره کل انتقال خون در ماه مبارک رمضان تغییر کرده و در نوبت صبح از ساعت هشت تا ۱۳ در خدمت شهروندان هستند اما نوبت بعدازظهر کاری این اداره کل تعطیل است.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیل شدن شیفت کاری کارکنان انتقال خون در نوبت بعدازظهر، آنها بعد از افطار یعنی از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۴ اقدام به خونگیری از مراجعه کنندگان می کنند.

۳۴ هزار و ۲۷۶ نفر در استان همدان سال گذشته نسبت به اهدای خون اقدام کردند که ۸۱۳ نفر از این تعداد بانوان بودند و این آمار نسبت به سال گذشته تا حدودی کاهش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =