ورود مراجعه‌کنندگان به دادسرا مستلزم ثبت‌نام در سامانه ثنا است

کرمانشاه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه ورود مراجعه‌کنندگان به دادسرا مستلزم ثبت نام در سامانه ثنا است، گفت: براین اساس امکان ورود مراجعه‌کنندگان به دادسرا پیش از ثبت‌نام در سامانه ثنا امکانپذیر نیست.

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه روز پنجشنبه به نقل از شهرام کرمی اعلام کرد: در تلاشیم تا به منظور ارتقاء جایگاه دادسرا و تسریع در روند رسیدگی به درخواست‌های مراجعه‌کنندگان میزان خدمات الکترونیک را افزایش دهیم. 

وی تصریح کرد: در این راستا از قبل برخی برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات همچون استقرار سامانه کنترل تردد و ثبت نام ثنا (ابلاغ الکترونیکی) را اجرایی کرده‌ایم. 

وی با بیان اینکه شاکیان می‌توانند برای ثبت‌نام در این سامانه به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند، تاکید کرد: برای مراجعینی هم که در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، در ورودی دادسرا 2 باجه مستقر شده‌اند که اقدام به ثبت‌نام مراجعه‌کنندگان در سامانه ثنا می‌کنند. 

کرمی به برخی از مزایای این اقدام اشاره کرد و گفت: کاهش میزان ترددهای غیرضروری به دادسرا، کمک به کشف افراد کار قاچاق کن، افزایش چشمگیر صدور ابلاغیه های الکترونیک و رسیدگی سریعتر به درخواست‌های مراجعه‌کنندگان از جمله این مزیت‌ها به شمار می‌رود. 

وی اعلام کرد: همشهریان که قصد دریافت خدمات از دادسرای استان دارند، باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده و تائیدیه ثبت نام خود در این سامانه را به همراه داشته باشند.