۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 2222
کد خبر: 83761269
۰ نفر

برچسب‌ها

لزوم توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی الیگودرز

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی الیگودرز گفت: با وجود منابع غنی کشاورزی و تولید سالانه حدود ۲۵ تن گل محمدی در این شهرستان، عمده این تولیدات به صورت خام به فروش می‌رسند که لازم است برای ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزان، صنایع تکمیلی و تبدیل در این راستا ایجاد شود.

حمید رضا غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کشاورزان هزینه های جانبی زیادی در راستای تولیدات خود متحمل می شوند اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی مجبورند دسترنج ماه ها تلاش را با نازل ترین قیمت خام فروشی کنند.

وی تولید سالانه گل محمدی در الیگودرز را حدود ۲۰ تا ۲۵ تن بیان کرد و اظهار داشت: تمام تولیدات  این محصول به صورت خام به شهرستان کاشان ارسال می‌شود.  

وی تصریح کرد: با راه اندازی کارخانه ها دسترنج کشاورزان به بهترین نحو و با بالاترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد که هم برای کشاورز صرفه اقتصادی دارد و هم مردم رغبت بیشتری برای خرید این محصولات دارند.

وی اظهار امیدواری کرد با کمک و مساعدت مسئولان بتوان صنایع تبدیلی برای فرآوری گل محمدی در شهرستان الیگودرز راه اندازی شود و با ایجاد این صنایع شاهد سوددهی بیشتر به حوزه کشاورزی باشیم چراکه اقتصاد این شهرستان مبتنی بر کشاورزی است و با رونق این بخش دیگر بخش ها نیز رونق می گیرند.
الیگودرز در شرق لرستان قرار دارد و در حوزه کشاورزی توانمندی های بالقوه ای دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha