۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83761193
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پاپ خواستار اتحاد ملت‌ها و پایان درگیری‌ها شد

تهران- ایرنا- رهبر کاتولیک‌های جهان در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا برای بررسی بسته بزرگ حمایتی اقتصادی با هدف مقابله با کرونا، اتحاد بین ملت‌ها را ضروری دانست و وحدت اروپا را خواستار شد.

به گزارش روزنامه «لو فیگارو» فرانسه، «پاپ فرانسیس» روز چهارشنبه در آیین دعای روزانه در اقامتگاه «سن مارته» گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگری اتحاد بین ما و ملت‌ها ضروری است؛ بیایید برای اروپا دعا کنیم تا بتواند به «وحدت برادرانه» که پدران بنیانگذار اتحادیه اروپا آرزوی آن را داشتند، برسد.

سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار است فردا (پنجشنبه) در یک نشست ویدئوکنفرانسی درخصوص پاسخ مشترک اقتصادی درباره بحران ناشی از شیوع کرونا با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

این اظهارات پاپ فرانسیس یک روز پس از گفت‌وگوی تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه با رهبر کاتولیک‌های جهان مطرح شده است.
«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه در زمینه بحران بهداشتی با هدف تلاش برای یک «بسیج بین‌المللی»، گفت‌وگو با پاپ فرانسیس را خواستار شده بود.

براساس اعلام کاخ الیزه، در این گفت‌وگوی تلفنی، مکرون و پاپ بر حفظ وحدت اتحادیه اروپا، حمایت از کشورهای فقیر آفریقایی برای مقابله با کرونا، لغو بدهی کشورهای فقیر و پایان درگیری‌ها تاکید کردند.
مکرون و پاپ فرانسیس، دیدگاه‌های مشترک خود در مورد آتش بس جهانی، لغو بدهی‌ها، همبستگی بین‌المللی و اروپا را مورد تاکید قرار دادند. 

یکشنبه هفته گذشته، رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار لغو تحریم‌های بین‌المللی و همبستگی اروپا و معافیت بدهی کشورهای فقیر شد.
پاپ فرانسیس روز یکشنبه در پیام عید پاک در پشت درهای بسته کلیسای «سن پیترو» رم، خواستار کاهش تحریم‌های بین المللی و همبستگی اروپا در مقابل بیماری همه گیر کووید ۱۹ شد. او از کشورهای اروپایی خواست به دنبال راه حل‌های نوین و مبتکرانه برای حل بحران کنونی سلامت در جهان باشند.

کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای در اروپا
براساس گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری فرانس‌۲۴، با مهار نسبی بحران شیوع کرونا در اروپا، بعد از آلمان، دیگر کشورهای اروپایی نیز مانند نروژ، اتریش، دانمارک و غیره اقدام به کاهش تدریجی محدودیت های اعمال شده به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ کردند.  

اروپا که تاکنون خسارات زیادی را در اثر بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ متحمل شده، نزدیک به دو سوم از بیش از ۱۷۷ هزار جان باخته ناشی از این بیماری در جهان را  تا امروز (چهارشنبه سوم اردیبهشت) به خود اختصاص داده است.
همچنین براساس تازه‌ترین آمار مقام‌های بهداشتی فرانسه، با فوت ۵۳۱ نفر دیگر، مجموع جان باختگان ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور به ۲۰ هزار و ۷۹۶ نفر از میان ۱۵۸ هزار و ۵۰ نفر مبتلا، رسیده است.

«ژان فرانسوا دلفرسی» رئیس شورای مشاوران علمی فرانسه اعلام کرده، با توجه به روند شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور، احتمال می‌رود تا اواسط ماه می(اردیبهشت)، روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شوند.


2023

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha