۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83761190
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۳۲ هزار ورزشکار زن در استان یزد سازماندهی شدند

یزد- ایرنا - مسوول ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان یزد گفت: در سال گذشته ۳۲ هزار و ۵۵۱ نفر از زنان و دختران استان در رشته‌های مختلف ورزشی توسط هیات‌ها جذب، سازماندهی و زیرپوشش خدمات بیمه قرار گرفتند.

آزاده دهقان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر زنان بیمه‌شده ورزشکار، تعداد زیادی از بانوان استان در برنامه‌های ورزش همگانی مشارکت کردند.

وی شناسایی، سازماندهی و زیرپوشش قرار دادن بیمه‌ای ورزشکاران را از برنامه‌های محوری امسال ورزش و جوانان استان دانست و اظهار داشت:  سال گذشته ۴۰۰ برنامه ورزشی، ۳۴  میزبانی از مسابقات لیگ‌ها، رقابت‌های قهرمانی کشور و منطقه‌ای به نحو مناسب در استان برگزار شد.

دهقان همچنین از اعزام  ۲۲۷ بانوی ورزشکار استان به رقابت‌های مختلف خبرداد و یادآور شد: ۱۲ نفر از ورزشکاران زن استان به اردوهای مختلف تیم ملی دعوت شدند که با موفقیت مراحل اردود را پشت سر گذاشتند.

وی تصریح کرد: ۸۸۰ برنامه ورزش همگانی در سطح شهرها و روستاهای استان با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و حضور بیش از یکصدهزار نفر از بانوان برگزار شد.

مسوول ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان یزد گفت: طرح سنجش ساختار قامتی زنان و دختران و غنی سازی اوقات فراغت بانوان شاغل و خانه‌دار از برنامه‌های موفق اجرا شده در استان است .

دهقان همچنین از اجرای طرح نشاط و تندرستی بانوان خانه‌دار، ورزش‌های تطبیقی محله‌محور و  فعالیت‌های همگانی با مشارکت بانوان خبر داد.

استان یزد ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =