۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83761173
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اوضاع وخیم بیمارستان‌های پرو در بحران کرونا

تهران- ایرنا- بیمارستان‌های پرو با افزایش سریع شمار مبتلایان به کرونا در این کشور با مشکلات حادی مواجه شده‌ به گونه‌ای که اجساد جان‌باختگان در راهروهای بیمارستان‌ها قرار گرفته، از ماسک‌ها چند بار استفاده می‌شود و اعتراض‌هایی در میان کادر پزشکی به‌دلیل نگرانی از سلامت خود شکل گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز از لیما، پرو با وجود اعمال قرنطینه سخت برای توقف افزایش شیوع کرونا، دومین آمار بالای مبتلایان به کووید-۱۹ را پس از برزیل در آمریکای جنوبی دارد.

آمار تائید شده مبتلایان در پرو در روزهای اخیر به سرعت افزایش یافته و دیروز(سه‌شنبه ۲ اردیبهشت) از ۱۷ هزار نفر عبور کرده که دو برابر آمار اعلامی این کشور در هفته گذشته است.
تقریبا ۵۰۰ نفر نیز در پرو بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت پرو اعلام کرد، ممکن است آمار مبتلایان در چند روز آینده یا در هفته پیشرو افزایش یابد.

اوضاع ناشی از شیوع کرونا در این کشور سبب شد تا دوشنبه گذشته(یکم اردیبهشت) ده‌ها تن از کارمندان بخش بهداشت و درمان پرو با تجمع در مقابل بیمارستان «ماریا آکسیلیادورا» نسبت به نبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان همچون ماسک اعتراض کردند.
یکی از پرشکان معترض در حالی که خواست نامش فاش نشود، ویدئویی از قرار گرفتن اجساد فوت‌شدگان در راهروی بیمارستان را نشان داد.
«سوزانا اوشیرو» مدیر بیمارستان ماریا آکسیلیادورا گفت، در برخی موارد تعداد جان‌باختگان از ظرفیت بیمارستان بالا می‌زند، زیرا فقط ۶ جسد را می‌توان در سردخانه بیمارستان قرار داد.

حتی سوزاندن اجساد نیز به معضلی تبدیل شده زیرا ظرفیت ۶ کوره مرده‌سوزی شهر لیما نیز تکمیل شده است.
«ادگار گونزالز» رئیس کوره مرده‌سوزی «سانتا رُز» لیما گفت، تا پیش از شیوع کرونا، ۱۰ جسد در روز سوزانده می‌شد، اما اکنون این تعداد به ۳۰ نفر رسیده است.

نخستین مورد ابتلا به کرونا در پرو ۶ مارس (۱۶ اسفند ۹۸) گزارش شد. براساس آمار رسمی، ۱۴ روز بعد از این تاریخ، تعداد موارد ابتلا به ۱۰ هزار نفر رسید.
دولت پرو همچنین تعداد آزمایش‌های کرونا را به تدریج افزایش داد که تا دیروز، مجموع آنها به بیش از ۱۵۵ هزار مورد رسید که یکی از بالاترین رقم‌ها در این منطقه است.

در آمریکای لاتین، آمار مبتلایان برزیل بیش از آمار پرو است. تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر در برزیل به کرونا مبتلا شده‌اند. شیلی با بیش از ۱۰ هزار مورد ابتلا جایگاه سوم این منطقه را دارد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =