آوارگان فلسطینی در اردوگاه‌های لبنان تست کرونا می‌دهند

تهران- ایرنا-سازمان امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) روز چهارشنبه اعلام کرد که بعد از ثبت اولین مورد مبتلا به کرونا در میان آوارگان در لبنان، از افراد مشکوک تست کرونا گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنروا اعلام کرد پس از ثبت اولین مورد مبتلا به کرونا در اردوگاه قرار است گروهی از کادر پزشکی بیمارستان دانشگاهی «رفیق حریری» برای شناسایی این ویروس در اردوگاه آوارگان، از افراد مشکوک تست بگیرند.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک زن پناهجوی فلسطینی- سوری که در اردوگاه الجلیل در منطقه البقاع لبنان سکونت داشت به دلیل ابتلا به ویروس کرونا به بیمارستانی در بیروت منتقل شد تا با هزینه‌های این سازمان درمان شود.

این نخستین مورد مبتلا به کرونا در اردوگاه‌های لبنان است که گزارش شده است.

دولت لبنان از شیوع کرونا در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی و سوری نگران است زیرا تراکم جمعیتی در این مناطق به احتمال زیاد باعث شیوع گسترده این ویروس خواهد شد.

آنروا اعلام کرد همه مایحتاج خانواده بیمار را تأمین می‌کند تا آنها بتوانند خود را در خانه قرنطینه کنند.

سازمان ملل اعلام کرده که ۴۷۰ هزار آواره فلسطینی به طور رسمی در لبنان زندگی می‌کنند. همچنین شماره آوارگان سوری در این کشور به حدود یک میلیون نفر می‌رسد.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور آوارگان ماه گذشته اعلام کرد که تلاش‌های خود را برای جلوگیری از شیوع کرونا در میان آوارگان آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =