عمار حکیم درباره پیامدهای سقوط قیمت نفت هشدار داد

بغداد - ایرنا - «سید عمار حکیم» رهبر «جریان ملی حکمت» عراق امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه‌ای درباره پیامدهای سقوط قیمت نفت بر اقتصاد کشورش هشدار داد.

به گزارش وبگاه خبری «ناس»، حکیم در این بیانیه نوشت که سقوط قیمت جهانی نفت افزون بر تاثیر بر اقتصادهای بزرگ جهان، اثرهای منفی بر اقتصاد ملی عراق خواهد گذاشت.

وی گفت: این در حالی است که عراق در بودجه خود تنها به درآمدهای نفتی متکی است و در صورتی که پس لرزه‌های آن از طریق برنامه‌های عملی و فعال‌سازی بخش‌های دیگر شامل کشاورزی، صنعت، سرمایه‌گذاری و مانند آن جبران نشود، پیامدهای جبران‌ناپذیر و جدی برای عراق به دنبال خواهد داشت.

حکیم بیان کرد که توجه به این بخش‌ها در عراق می‌تواند مقابل لشکر بیکاران را بگیرد، از تولید داخلی حمایت و کشور را به خودکفایی، صادرات و در نتیجه زیان‌های ناشی از نوسان قیمت نفت را جبران کند.

در هفته‌های اخیر به دلیل افزایش تولید صادرکنندگان عمده از جمله روسیه و عربستان بهای نفت به شدت کاهش یافته است. با وجود تصمیم «اوپک پلاس» برای کاهش بیش از 15 درصد از تولید توسط کشورهای تولیدکننده، اما در پی شیوع «ویروس کرونا» و رکود اقتصادی در جهان، بهای این فرآورده همچنان روند نزولی داشته است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =