لاهوتی: دولت در بحث کرونا عملکرد خوبی داشت

تهران- ایرنا- نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: دولت با توجه به کمبود زیرساخت‌ها و دیگر مشکلات مالی و تحریم در موضوع کرونا تا اینجا خوب عمل کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه علنی روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود هفته معلم، هفته سلامت و روز کارگر و سالروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت و ضمن قدردانی از مردم خوب لنگرود به دلیل مشارکت خوب آنها در انتخابات اظهارداشت: امسال دو منابع بزرگ دولت شامل نفت و مالیات دچار آسیب شده و بحث نفت نیز در حوزه جهانی بوده و فقط برای کشور ما نیست.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: علیرغم اینکه پیش‌بینی ما برای فروش نفت یک میلیون بشکه با احتیاط بوده است، قطعا به این هدف نخواهیم رسید. در بحث مالیات نیز دولت ۴۰ هزار میلیارد تومان از سال گذشته بیشتر پیش‌بینی کرده بود علیرغم اینکه این میزان را نمی‌توانیم وصول کنیم، به عدد سال گذشته نیز نخواهیم رسید.

لاهوتی عنوان کرد: پیشنهاد من این است که دولت حتما نیاز به اصلاح بودجه دارد که تا جایی که می‌توانیم هزینه‌های جاری دولت را کم کنیم و این هزینه‌ها را هدایت کنیم به سمت مشکلات به وجود آمده در حوزه کرونا و خسارات اقتصادی که به واحدهای تولیدی، تجار، مردم، صنعت گردشگری و حمل و نقل وارده آمده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال جهش تولید قرار داریم، عنوان کرد: ما باید چند نکته را رعایت کنیم چرا که اگر رعایت نشود ما موفق نخواهیم شد. نگاه به واردات را باید کاهش و نگاه به صادرات باید افزایش یابد چرا که امکان تولید در کشور وجود دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس ادامه داد: بخش خصوصی را نه در کلام باید به عنوان یک عامل اقتصادی مهم در کشور باور کنیم و شعار کافی نیست. آیا امروز شما نمایندگان جرات حمایت از بخش خصوصی را دارد. نگاهمان باید تغییر کند.

لاهوتی خاطرنشان کرد: تعامل اقتصادی نکته مهم دیگری است تعامل اقتصادی ما در تعامل سیاسی‌مان گره خورده است. همین که ما می‌گوییم تعامل سیاسی یک عده‌ای نگاهشان به طرف آمریکا می‌رود. آمریکا کشوری منسوخ است. همه کشورهای دنیا از آمریکا متنفر هستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی به غیر از ایالات متحده،  باید با کشورهای دیگر دنیا تعامل سیاسی داشته باشیم. اگر تعامل سیاسی‌مان با دنیا را حل نکنیم، تعامل اقتصادی هم نمی‌توانیم داشته باشیم.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به نظارت بر اجرای قانون بیان داشت: ما در کشور قانون کم نداریم برای مثال در قانون رفع موانع تولید، قرار بود بانک‌ها سالی ۳۳.۳ درصد از منابع مازاد خود و فقط تا ۴۰ درصد، نگاه دارند و از بنگاه‌داری خارج شوند اما این اقدام صورت گرفت.

وی خطاب به رییس قوه قضاییه اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که با فساد مبارزه کنیم اما برخی قوانینی را که مجلس تصویب کرد، اجرا نشده و خسارات سنگینی به کشور وارد کرد که باید با متخلفان برخورد شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: باتوجه به کمبود زیرساخت‌ها و دیگر مشکلات مالی و تحریم، حاکمیت ما در بحث کرونا تا اینجا خوب عمل کرد البته نقطه ضعف‌هایی وجود دارد.

لاهوتی عنوان کرد: برخی کشورها چون مشکلات مالی نداشتند در بحث معیشت بهتر عمل کردند اما اگر ما در مجموع این بسته را کامل ببینیم در مقایسه با کشورهای دیگر خوب عمل کردیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha