مسکن مهر ۶ رامسر هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

نوشهر_ایرنا_ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از بهره برداری پروژه تعاونی مسکن مهر ۶ رامسر همزمان با هفته دولت در شهریور امسال خبر داد

 پروژه مسکن مهر ۶ رامسر از سال ۸۶ اغاز و در ادامه به دلایلی در سال ۹۱ ادامه ساخت ان متوقف شد، سپس در جریان کش و قوس های فراوان  با پیگیری های مداوم محلی، استانی و در سطح ملی ادامه ساخت ان از سال ۹۷ با پیمانکار جدید اغاز شد.

کامران اصغری عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه مسکن مهر ۶ رامسر در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت :‌این پروژه دارای ۱۱۲ واحد که در دو بلوک با پیشرفت فیزیکی بالا در حال ساخت است و امیدوارم همزمان با هفته دولت امسال (شهریور) به بهره برداری برسد.

وی در ادامه به برخی از پروژه های مسکن مهر در سایر شهرهای استان اشاره کرد و گفت : پروژه های مسکن مهر در ساری، امل، نکا، محمود اباد و بابلسر با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی قرار دارد.

اصغری همچنین پروژه های ۲۸۰۰ واحدی مسکن مهر سارویه در ساری را از جمله پروژه هایی خواند که با وجود همه مشکلات، همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی همچنین با اشاره به اینکه اکثر تعاونی ها در سطح استان از تمکن مالی برخوردار نبودند افزود: به همین دلیل در جریان پیگیری های مدام استاندار مازندران و نیز معاونت عمرانی  تسهیلات خرید این واحد ها را از ۲۵ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش دادیم.

وی همچنین همکاری و تعامل نهادهای مختلف استان برای تامین زیرساخت های اب ،برق و .. ، و همین طور بانک های عامل را برای تکمیل این مجموعه ها خوب توصیف کرد و افزود: از همین رو از اعضای تعاونی ها تقاضا داریم با توجه به اینکه پیمانکار ها نسبت به دریافتی که داشتند در ساخت پروژه جلو تر هستند، انها نیز به تعهدات خود عمل کنند و به موقع پرداخت ها را انجام دهند.

ثبت نام ۲۶ هزار بیکار کرونایی در مازندران 

اصغری با اشاره به شیوع کرونا در کشور و بیکاری برخی کارگران گفت :‌  تاکنون ۲۶ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری در استان ثبت نام کردند که برخی از انان در حال دریافت مقرری از بیمه هستند و  پرونده بقیه نیز در حال رسیدگی است.

وی همچنین از پرداخت تسهیلات کارت اعتبار اضطراری برای مشاغلی در این مدت فعالیت نداشتند خبر داد و افزود: رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و دست فروشان از این دسته از مشاغل بودند که در پیک درامدزایی در پایان سال به دلیل شیوع کرونا فعالیت نداشتند، دولت به آنان وام دو میلیونی پرداخت می کند که پس از یک تنفس سه ماهه در بازده زمانی ۲۷ ماهه بازپرداخت می شود.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب استان مازندران قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =