ارتش رژیم صهیونیستی آزمایش کرونا در غزه را محدود می‌کند

تهران - ایرنا - در اقدام غیرانسانی دیگری از سوی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، «نفتالی بنت» وزیر جنگ این رژیم دستور محدود کردن شدید آزمایش تشخیص «ویروس کرونا» در نوار غزه را صادر کرده است.

به گزارش امروز (چهارشنبه) روزنامه صهیونیستی «معاریو»، ارتش اشغالگر پیشتر اعلام کرده بودکه حدود ۵۰ آزمایش در روز برای ساکنان غزه در آزمایشگاه نظامی «تزریفین» (حوالی تل آویو) انجام می‌دهد. تصمیم برای لغو انجام آزمایش نمونه‌های دریافتی از نوار غزه پس از عدم پذیرش ابتکار ارتش صهیونیستی در سطح کابینه صورت گرفت.

طبق این گزارش، در مجموع فقط ۱۰۰ آزمایش در طول دو روز بر نمونه‌های ارسالی از احتمال ابتلا به ویروس کرونا برای نوار غزه انجام گرفته است.

بر اساس طرح ارتش صهیونیستی قرار بود ارتش این رژیم متصدی نمونه‌گیری ابتلا به ویروس کرونا شود و هماهنگ کننده امور کابینه در اراضی اشغالی نمونه‌ها را از گذرگاه «ارز» در شمال نوار غزه به آزمایشگاه تزریفین (در فاصله حدود 60 کیلومتری گذرگاه ارز) برای آزمایش انتقال ‌دهد. اما همکاری بین این دو نهاد شکست خورد و طرح مذکور متوقف شد.

تاکنون آزمایش ۱۷ مورد در نوار غزه به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است. نهادهای حقوق بشری نسبت به وقوع فاجعه انسانی در غزه بخاطر شیوع گسترده این ویروس و محاصره آن از سوی رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند.

در حالیکه بر فاصله‌گذاری اجتماعی در جهت جلوگیری از انتقال ویروس کرونا تاکید شده است، تراکم زیاد جمعیت ۲ میلیونی در غزه در مساحت ۳۶۵ کیلومتر مربعی این منطقه که معادل تقریبا ۶ هزار نفر در یک کیلومتر مربع می‌شود، به شدت نگران کننده توصیف شده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha