دولت با کنترل بازار و نظارت کارآمد مانع افزایش قیمت کالاهای اساسی شود

تهران - ایرنا - شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان در جلسه مجازی خود با بیان این که اگر نهادهای نظارتی به درستی به وظایف خود عمل کنند، احتمال وقوع فساد و تخلف کاهش می‌یابد، تاکید کرد: دولت با کنترل بازار و نظارت کارآمد مانع افزایش قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان شود.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی حزب ندای ایرانیان، جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان با موضوع " آسیب‌شناسی و بررسی اولویت‌های حزب ندای ایرانیان در سال ۱۳۹۹" به صورت مجازی به ریاست صادق خرازی دبیر کل و با حضور رییس شورای مرکزی و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

در این جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری تحلیل‌های خود را در خصوص " آسیب‌شناسی و بررسی اولویت‌های حزب ندای ایرانیان در سال ۱۳۹۹" مطرح و به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

اعضای شورای سیاست‌گذاری با بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کشور و بررسی واکنش‌های دولتی صورت گرفته نسبت به این گزارش، خواستار بررسی وضعیت ارزهای دولتی پرداختی در گزارش دیوان محاسبات توسط قوه قضاییه و ارائه گزارش دقیق به مردم شدند. در ادامه با نقد عملکرد نهاد های نظارتی تأکید کردند، انتظار می‌رود نظارت توسط نهادهای نظارتی به گونه‌ای باشد که مانع وقوع تخلف و فساد شود، در صورتی که نهادهای نظارتی به درستی به وظایف خود عمل می‌کردند، احتمال وقوع فساد و تخلف کاهش می‌یافت.

در این جلسه تاکید کردند در روزهایی که مردم از لحاظ معیشت دچار مشکلات فراوان هستند انتظار می‌رود دولت با کنترل بازار و نظارت کارآمد مانع افزایش قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان شود. متأسفانه با وجود وعده‌های مسئولان در خصوص افزایش نیافتن قیمت کالاهای پرمصرف و مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، مشاهدات میدانی حکایت از گران شدن کالاهای اساسی دارد. انتظار می‌رود دولت با بازرسی و نظارت کارآمد بر قیمت، تأمین، توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات، زمینه تعدیل قیمت‌ها را فراهم سازد.

در پایان این جلسه بار دیگر تأکید شد تنها متحد استراتژیک حزب ندای ایرانیان کسی جز"مردم ایران" نیست و حزب ندای ایرانیان در «ائتلافی دائمی و همیشگی با مردم» به چیزی جز «تأمین منافع ملی در عرصه بین المللی و تأمین و تضمین حقوق شهروندی در عرصه داخلی» نمی‌اندیشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =