۱۱هزار کیلومتر، روایت تاریخی دیجیتال

تهران- ایرنا- سازمان فناوری اطلاعات، وزارت میراث فرهنگی، اپراتورها، پلتفرم‌ها در همکاری با یکدیگر قرار است ۱۱ هزار کیلومتر روایت تاریخی را به شیوه دیجیتال در دسترس کاربران قرار بدهند؛ این روایت تاریخی از اهواز آغاز خواهد شد.

مراسم معرفی طرح «۱۱هزار کیلومتر مسیر در خانه؛ سفر به میراث جهانی» امروز -چهارشنبه- با حضور امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به منظور بازدید آنلاین عموم از میراث فرهنگی و مراکز دیدنی کشور با راهنمایی آنلاین کارشناسان در شرایط کرونایی حاضر، در محل عمارت شمس العماره برگزار شد.

معاون وزیر ارتباطات در این مراسم گفت: هر روز یک ساعت از این روایت تاریخی ۱۱هزار کیلومتری میراث‌های فرهنگی، از طریق پلتفرم‌هایی که در این پروژه مشارکت دارند پخش می‌شود. روایت دیجیتالی این مسیر به شکل‌گیری همکاری خوبی بین دولت و بخش خصوصی منجر شده است.   

«امیر ناظمی» درباره چرایی انجام این کار افزود: کرونا چالش سخت جهانی است که در برخی موارد منجر به خلاقیت شده است. در ایام عید برنامه بازدید آنلاین از موزه‌ها را به شکل پایلوت به مرحله اجرا درآوردیم. در این مدت پخش مستقیم از۳۰۰ موزه را انجام دادیم. این کار بیش از برآورد ما مورد استقبال قرار گرفت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم آن را ادامه بدهیم و به کارهای بزرگ‌تر فکر کنیم.

رییس سازمان فناوری افزود: در دو هفته تاریخی که بین روزهای حفاظت از بنا و محوطه‌های تاریخی و روز موزه‌ها قرار گرفته‌ است برنامه روایت آنلاین سفر به میراث جهانی را انجام خواهیم داد. ضمن این که در آینده قصد داریم با همکاری میراث فرهنگی آرشیو دیجیتال منابع و میراث فرهنگی را نیز تهیه و این مکان‌ها را با شبیه‌سازی و استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی در دسترس مردم قرار بدهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =