۴۰۰ باشگاه ورزشی همدان متقاضی دریافت تسهیلات هستند

همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: ۴۰۰ باشگاه ورزشی آسیب‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در سطح این استان متقاضی دریافت تسهیلات اعلام شده از سوی وزارت ورزش هستند و نام‌نویسی کرده‌اند.

محسن جهانشیر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدارک این ۴۰۰ باشگاه برای بررسی لازم به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده تا بتوانیم بخشی از خسارت های وارد شده آنها را جبران کنیم.

وی بیان کرد: در همین راستا دولت تسهیلات مناسبی را مصوب کرده به طوریکه به میزان هر پرسنلی که باشگاه‌ها دارند و حق بیمه پرداخت می‌کنند ، تا سقف ١٦ میلیون تومان برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام ١٢ درصد تعلق می‌گیرد که هشت میلیون برای حقوق و هشت میلیون برای هزینه باشگاه‌ها خواهد بود .  

جهانشیر خاطرنشان کرد: براساس اعلام وزارت ورزش میزان تنفس این تسهیلات برای باشگاه‌های خصوصی چهار ماه و مدت پرداخت آن ٢ سال عنوان و زمان ارایه آن از حداکثر هفت ‌تا ۱۰ روز آینده انجام می شود.

وی با قدردانی از مالکان باشگاه های خصوصی که در مدت تعطیلی فعالیت های ورزشی نسبت به بخشش اجاره یا تقسیط آن همکاری لازم را داشتند، گفت: دستگاه ورزش در راستای حمایت از باشگاه های دولتی تحت اختیار این اداره نیز ضمن معافیت از پرداخت اجاره بها در ماه های تعطیلی، پرداخت هزینه های مصرفی را پس از شروع فعالیت ها به صورت اقساطی تعیین می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان با هشدار به فعالیت زیرزمینی برخی باشگاه های خصوصی گفت: از آنجا که سالن ها و باشگاه های ورزشی جزو مکان های پرخطر در شیوع کرونا به شمار می روند، هرگونه تخلف به طور قطع با محکومیت سنگین مواجه می شود.

۶۰۰ باشگاه و فضای ورزشی در سطح استان همدان موجود است.

به گفته کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا دوم اردیبهشت امسال ۸۴ هزار و ۸۰۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و  تعداد جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۲۹۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =