۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83760392
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کمیابی شکر در بازار شیراز؛‌ انگشت اتهام به سوی خرید هیجانی

شیراز- ایرنا- کمبود شکر در آستانه ماه مبارک رمضان از نکات جالب توجه در بازار شیراز است و کمیابی این کالای اساسی در مناطق مختلف این شهر محسوس است.

خبرنگار ایرنا در این زمینه وضعیت عرضه شکر در مناطق کم برخوردار و مرفه شهر شیراز را جویا شد و پاسخ مشابهی از بسیاری از فروشگاه‌ها شنید: "شکر نداریم".
در عین حال، تعداد اندکی از فروشگاه‌های محلات کم تردد شهر شیراز مقادیر اندکی شکر در بسته‌بندی گونی و به صورت عرضه فله‌ای در اختیار داشتند. 
با توجه به شیوع کرونا، بسته‌بندی نبودن شکر می‌تواند برای شهروندان دردسرساز باشد و آنها را در معرض این بیماری قرار دهد؛‌ از این رو، شکر فله‌ای پاسخگوی نیاز شهروندان در شرایط کنونی نیست. 

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در پاسخ به پرسشی درباره کمبود شکر در بازار به ایرنا گفت: شکر به اندازه کافی تامین شده و جای نگرانی نیست؛ شاید یکی از علت‌های کمبود برخی کالاها خرید هیجانی باشد که مردم باید از این نوع خرید بپرهیزند.
حمیدرضا ایزدی افزود: سهمیه تنظیم بازار شکر و برنج به استان فارس اختصاص داده شده و این سهمیه، به میزان قابل قبول و خوبی است که از شنبه ۳۰ فروردین‌ماه، در نقاط مختلف استان در حال توزیع است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس همچنین به حضور خود در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور از طریق ارتباط ویدیو کنفرانس اشاره کرد و گفت: یکی از درخواست های مطرح شده در این جلسه این بود که اگر سهمیه فعلی شکر و برنج مصرف شود و استان فارس نیاز مجدد داشته باشد چه اقدامی باید انجام دهیم که اعلام شد با توجه به پر بودن انبارها می ‌توانید قبل از پایان سهمیه درخواست دهید تا تزریق مورد نیاز صورت بگیرد.
ایزدی افزود: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در مکان‌های عرضه شکر و برنج حضور دارند و نظارت‌های لازم صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: از ابتدای عید نوروز تاکنون شاهد خرید های هیجانی مردم هستیم و شاید یکی از علت های کم بود برخی اقلام در فروشگاه ها همین خرید های هیجانی باشد که لازم است مردم از این گونه خریدها پرهیز کنند و مطمئن باشند کالاهای اساسی مورد نیاز آنها به اندازه لازم تامین شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: میزان برنج و شکر به اندازه کافی برای عرضه به مردم وجود دارد و مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند، حتی اگر سهمیه های ارایه شده به استان در زمینه برنج و شکر پایان یابد با درخواست و اعلام نیازی که خواهیم داد مجددا سهمیه لازم را دریافت می‌کنیم چراکه در انبارهای کشور این کالاها به اندازه لازم  ذخیره شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =