روزنامه چینی پرتاب ماهواره نظامی ایران را موفقیت آمیز توصیف کرد

پکن- ایرنا- روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست چین در گزارشی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران موفق شده است اولین ماهواره نظامی کشور را در مدار زمین قرار دهد از این موفقیت به عنوان دستاوردی بزرگ برای صنعت هوا فضای ایران نام برد.

این نشریه روز چهارشنبه در مطلبی خاطر نشان کرد آمریکا سال های طولانی ایران را تحت فشارهای مختلف اقتصادی و تحریم قرار داده است اما ایران حالا موفق شده است برای اولین بار یک ماهواره نظامی پرتاب کند.

گزارش حاکی است ایران تلاش های ناموفقی در پرتاب ماهواره در ماه های گذشته داشته اما سپاه پاسداران روز چهارشنبه پرتاب نخست ماهواره نظامی را موفقیت آمیز خوانده است.

بنا به همین گزارش ماهواره ایرانی موسوم به "نور" که نخستین ماهواره نظامی کشور است در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفته است.

روزنامه نوشت که سپاه پاسداران در بحبوحه تنش ها با آمریکا پس از آنکه این کشور از برجام خارج شد و تحریم ها را شدت بخشید، این ماهواره دو مرحله ای را از کویر مرکزی ایران پرتاب کرده است.

نشریه افزود که آمریکا همچنان ایران را متهم می کند که تحت پوشش چنین برنامه هایی به دنبال توسعه موشکی است.  

ماهواره نور ۱ به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره‌بر ۲ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =