مرحله دوم توزیع اقلام بهداشتی بین ایثارگران خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- معاون بهداشت و درمان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: مرحله دوم توزیع اقلام بهداشتی بین ایثارگران و جانبازان استان جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با مدیریت ادارات شهرستانی آغاز شد.

محمد جواد غلام‌پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از این اقدام در قالب توزیع بسته های بهداشتی شامل دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده دست و سطوح است که با اولویت گروه‌های پرخطر و بیماران وابسته به تخت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر بسته‌های بهداشتی یاد شده مقداری اعتبار ریالی نیز به ادارات شهرستانی بنیاد تخصیص یافته است تا به صلاحدید مدیران شهرستان اقلام مربوطه تهیه و بین جامعه ایثارگری هدف توزیع شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در این مرحله والدین شهدا و سایر ایثارگران با نیازهای خاص و جامعه جانبازان زیر ۴۰ درصد از بسته های بهداشتی بهره مند می شوند.

غلام‌پور افزود:  در مرحله نخست توزیع اقلام بهداشتی بیش از ۱۰ هزار نفر از ایثارگران شامل جانبازان بالای ۵۰ درصد، همه جانبازان شیمیایی و دیگر گروه‌های پر خطر زیر پوشش خدمات بهداشتی برای مقابله با کرونا قرار گرفتند.

او ادامه داد: در مرحله نخست توزیع اقلام بهداشتی با کمک شهرداری مشهد چهار هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی بین جانبازان بالای ۴۰ درصد این کلانشهر توزیع شد.

خراسان رضوی ۱۷ هزارو ۲۷۹ شهید، ۴۹ هزار و ۴۸۸ جانباز و سه هزار و ۳۹۶ آزاده در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز سه‌شنبه اعلام کرد: تاکنون ۸۴ هزار و ۸۰۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۲۹۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =