مطابق تکالیف صریح قانونی از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری شود

تهران - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر حمایت قاطع از واحدهای تولیدی و صنعتی در سال جهش تولید گفت: توقف فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در شرایط حساس کنونی، ضرر و زیان حتمی به اقتصاد کشور محسوب می‌شود و مطابق تکالیف صریح قانونی باید از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری شود.

به گزارش روز چهارشنبه دادگستری استان تهران، محمد جواد حشمتی مهذب در نشست کمیته حمایت و رفع موانع تولید دادگستری استان تهران افزود: بطور قطع ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و علیرغم بحران ناشی از انتشار ویروس کرونا، تلفات و لطمه های جبران ناپذیری که بر مردم عزیز کشورمان و بدنه اقتصاد وارد می شود، متاسفانه همچنان تحت شدیدترین تحریم ها هستیم که با هیچ یک از موازین و مقررات بین المللی، انسانی و اخلاقی مطابقت ندارد.
وی ادامه داد: دستگاه ها و نهادهای دولتی باید با سازکارهایی که در اختیار دارند، موضوع حمایت جدی از تولید و تسهیل روند امور را برای تولیدکنندگان، صنعتگران و به طور کلی بخش اقتصاد فراهم کنند تا این دوران بحران و جنگ را با موفقیت پشت سر گذاریم.  
حشمتی مهذب اضافه کرد: هدف ما در سال جهش تولید این است که در بخش حمایت و رفع موانع تولیدی، پیگیری های جدی و اقدامات موثری انجام شود تا بتوانیم شعار محوری سال یعنی جهش تولید را به طور کامل محقق کنیم.
این مقام قضایی گفت: دستگاه قضایی و دادگستری استان تهران از ظرفیت و اختیارات قانونی خود برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی حداکثر استفاده را خواهد کرد تا نگذارد هیچ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل شود و آنهایی را که در شرایط سخت فعلی متوقف شده اند نیز پیگیری می کند تا به چرخه تولید بازگردند.
رییس کل دادگستری استان تهران افزود: با برخورداری از ظرفیت های قانونی و اجرای آن همچنین ورود قوه قضائیه به مساله رفع موانع واحد های تولیدی تا پایان سال و با استمرار فعالیت های اقتصادی امیدواریم شاهد شکوفایی و انقلاب تولیدی در کشور باشیم.
حشمتی مهذب گفت: متاسفانه اکنون به دلیل سوء مدیریت و عدم حمایت قاطعانه مسئولان، تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل شده اند  بنابراین واحدهای قضایی و به ویژه دادستان ها در این زمینه نباید اجازه دهند تا هیچ واحد فعال تولیدی تعطیل شود.
براساس این گزارش، میثم زالی دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران گفت: امروز نیاز جدی استفاده از ظرفیت های قانونی توسط قوه قضائیه و بویژه دادگستری استان تهران برای حفظ تولید است زیرا صرفاً فساد درون برخی از مراجع دولتی باعث تعطیلی واحد های تولیدی و صنعتی می شود.
وی در ادامه گفت: طبق فرمایش رهبری امروز تولید کنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند.
دبیر کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: اگر قوه قضائیه در مساله تولید ورود کند به طور قطع در آخر سال جاری جهش تولید در کشور محقق خواهد شد.
میثم زالی اضافه کرد: ما از همکاری ها و مساعدت های قانونی دادگستری کل استان تهران برای حمایت از تولید در کل کشور یاری می طلبیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha