قطب‌نمای سپاه پاسداران ولایت فقیه است

تبریز-ایرنا- فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه این مجموعه بر اساس منویات فرماندهی کل قوا حرکت می‌کند، گفت: قطب‌نمای تمام فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ولایت فقیه است.

سردار عابدین خرم روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، فرمان حکیمانه امام خمینی (ره) در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ برای تاسیس سپاه را فرمانی تاریخی و بسیار تاثیرگذار در معادلات سیاسی و دفاعی کشور و منطقه خواند و افزود: امام راحل در طول سال های حیات پربرکت و سرشار از معنویت خود به مجموعه سپاه و بسیج هویت دفاعی، ملی و الهی بخشید.

وی فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه اگر سپاه نبود کشور هم نبود، را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر همین مبنا طبق توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام عظمای ولایت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه شرایط آماده باش بوده و هیچ گاه از این آمادگی دور نخواهد بود.

خرم به آیه قرآنی منقش در آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و  اضافه کرد: همین آیه پرمعنی فرمان آماده باش دفاعی سپاه است تا در هر شرایط و وضعیتی نسبت به دفاع از کیان و آرمان های اسلام و انقلاب در صف اول باشد.

وی با بیان اینکه سپاه نیرویی برخاسته از جوانان انقلابی بود که در تثبیت انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشت، ادامه داد: این مجموعه خدوم و مردمی طبق اصول قانون اساسی پاسداری و صیانت از انقلاب و کشور را بر عهده دارد و در عمل به این رسالت قانونی خود با کسی تعارف ندارد.

خرم از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نقطه عطف و تضمین کننده برای حفظ دستاوردهای انقلاب یاد کرد و گفت: در طول ۴۰ سال گذشته همواره دشمنان اسلام و انقلاب با هجمه های مختلف و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود تلاش دارند برای مقابله با نظام و سپاه وارد میدان شوند که در هر صحنه ای همچون دوران دفاع مقدس با شکست مواجه شده اند.

وی سپاه پاسداران را مولود انقلاب اسلامی خواند و با اشاره به خدمات مختلف این مجموعه در زمینه های دفاعی، نظامی، سازندگی، عمران و آبادانی، محرومیت زدایی و بهداشتی و درمانی، یادآور شد: سپاه در حقیقت معجزه امام راحل و انقلاب اسلامی است.

خرم حضور پرافتخار و سرافرازانه سپاه در دوران هشت سال دفاع مقدس را نمونه ای واضح و تاثیرگذار در حیات پربرکت و تاثیرگذار این مجموعه در دفاع از کیان انقلاب و میهن اسلامی دانست و اظهار داشت: این دوران سخت اما ماندگار در تاریخ ایران دشمنان انقلاب اسلامی را بیمناک و دوستان ما را امیدوار و آرام ساخت.

وی تکیه اصلی سپاه در طول ۳۰ سال زمامداری کشور توسط رهبر انقلاب را ایمان، تقوا، معنویت همراه با تخصص های نظام و رزمی ارزیابی کرد و افزود: در طول این سال ها سپاه در هر صحنه ای که وارد شده است، مقتدارانه نقش آفرینی کرده و آثار ماندگاری از خود به جای گذاشته است.

فرمانده سپاه عاشورا، نوآوری، خدمات اجتماعی، امداد و نجات، فرهنگ و هنر را از جمله زمینه های حضور فعال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی دهه اخیر خواند و گفت: البته سپاه در حوزه جغرافیای مقاومت نیز آمادگی خود را حفظ و تقویت کرده است.

خرم  با اشاره به حضور و خدمات سپاه در مقابله با ویروس کرونا، اضافه کرد: سپاه در پنج عرصه شامل کمک به درمان، اجرای طرح ملی غربالگری، تولید ماسک و لباس بیمارستانی، ضدعفونی و پاکسازی محلات و معابر و تهیه و توزیع بسته های معیشتی ورود کرده و به اعتراف کارشناسان کارنامه ای موفق از خود نشان داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =