فعالیت ۷ واحد تولیدی خراسان جنوبی برای تولید اقلام بهداشتی

بیرجند - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: در حال حاضر هفت واحد تولیدی استان در زمینه تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با کرونا همکاری دارند.

محسن احتشام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این واحدهای تولیدی انواع محلول ضدعفونی کننده، دستکش، ماسک، محلول سفیدکننده، الکل، گاز اکسیژن و سایر اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم تولید می‌شود.

وی بیان کرد: اقلام بهداشتی در قالب ۱۵۰ بسته تحویل دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و سپس بین ۱۴ بیمارستان خراسان جنوبی توزیع شده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: تغییر خط تولید واحدهای تولیدی و مشارکت در تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز استان از همراهی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی در زمان‌های حساس و بحران‌ها با مردم و عموم جامعه است.

وی تصریح کرد: اعضای اتاق بازرگانی بیرجند به صورت فردی یا مشارکت جمعی برای تجهیز بیمارستان‌ها و تامین اقلام ضروری مردم استان نیز کمک می‌کنند.

احتشام افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۲ هزار و ۷۰۷ مورد انواع اقلام بهداشتی توسط بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان تهیه و توزیع شده است.

وی گفت: محموله ماسک N۹۵ شامل ۶ هزار و ۸۴۰ عدد ماسک در بین کادر درمانی بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی توزیع شد.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون یک هزار و ۴۰۰ عدد ست حفاظت فردی، ۲ هزار و ۸۰۰ عدد لباس یکبار مصرف گان، یک هزار و ۱۲۰ عدد لباس یکبار مصرف اورال، یک هزار و ۲۶۰ عدد شیلد محافظ صورت و ۳۱۵ عدد کلاه تمام فیلتر تهیه و بین مراکز درمانی استان توزیع شده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان‌ کرد: ۷۰۰ کلاه یکبار مصرف، یک هزار و ۵۰ عدد ماسک سه لایه، یک هزار و ۲۶۰ عینک یکبار مصرف، یک هزار و ۴۰۰ عدد دستکش لاتکس، یک هزار و ۴۰۰ عدد دستکش معاینه و ۲ دستگاه ونتیلاتور پرتابل از دیگر اقلام بهداشتی بوده است.

وی گفت: اتاق بیرجند با همکاری جامعه ابرار اتاق بازرگانی ایران به ۷۱۰ خانوار نیازمند که در تهیه اقلام مورد نیاز خود دچار مشکل بودند کمک کرده است.

وی ضمن قدردانی از پزشکان و کادر درمان بیمارستان‌های استان و کشور تصریح کرد: اتاق بازرگانی همچنان با تامین اقلام بهداشتی در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا ایستاده است‌.

اخبار مرتبط