خطر شکست فاصله اجتماعی در مترو و اتوبوس پایتخت

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۲۱:۲۶
کد خبر: 83759931
خطر شکست فاصله اجتماعی در مترو و اتوبوس پایتخت

تهران_ ایرنا_ رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران اعلام کرد: اصلی ترین نگرانی در این روزهای پایتخت شکسته شدن فاصله اجتماعی در اتوبوس و مترو است.

به گزارش عصر سه شنبه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران؛  رضا کرمی محمدی، با اشاره به برگزاری جلسه مجازی کارگروه‌های ستاد مقابله با کرونا در شهرداری تهران اظهارکرد: پس از بازگشت شرایط عادی کسب و کار در شهر تهران، موضوع شیوع بیماری کرونا در شبکه حمل و نقل عمومی شهر تهران در کانون توجه قرار گرفت و در این خصوص نگرانی های جدی وجود دارد که به همین دلیل نیز در جلسه امروز به این موضوع پرداخته شد و راهکار های مقابله با شیوع کرونا در شبکه حمل و نقل شهری مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبق گزارش‌های دریافتی پس از بازگشایی فعالیت صنوف و خروج تدریجی از قرنطینه، نخستین مخاطره موجود شیوع این بیماری در شبکه های مترو و اتوبوس و تاکسیرانی شهر تهران است؛ به همین دلیل شهاب الدین کرمانشاهی عضو مرکز تحقیقات راه و حمل و نقل دانشگاه تهران راهکارهایی برای مقابله با شیوع کرونا در حمل و نقل عمومی شهری ارائه کردند.

کرمی محمدی با اشاره به مشاهدات دو روز گذشته از ازدحام در برخی خطوط مترو و خطوط حمل و نقل بی آر تی گفت: در این جلسه تاکید شد که  این موضوع می تواند موضوع تداوم فاصله اجتماعی را به خطر بیاندازد و باید با اتخاذ تمهیداتی از سوی دولت همچون شناورسازی ساعت کار ادارات، توزیع ساعت کاری مشاغل، تشکیل جلسات کمیته حمل و نقل همگانی برای رصد و راهکار یابی و... نسبت به پیشگیری از به خطر افتادن طرح فاصله اجتماعی اقدام کرد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران عمده ترین نگرانی موجود را پس از بازگشایی واحدهای صنفی، شکسته شدن طرح فاصله اجتماعی در نتیجه ازدحام شبکه حمل و نقل عمومی برشمرد و گفت: به هیچ وجه نباید اجازه داد فاصله اجتماعی با تراکم رو به ازدیاد در خطوط مترو و اتوبوسرانی شهر تهران شکسته شود؛  از همین رو باید کمیته حمل و نقل شهرداری تهران تمامی تلاش خود را معطوف به ارائه راهکارهای عملیاتی برای برخورد با این موضوع کند.

به گزارش ایرنا؛ از روز گذشته با تصمیم ستاد ملی کرونا اماکن تجاری پایتخت فعالیت خود را آغاز کردند که این اقدام منجر به افزایش شهروندان تهرانی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha