پرداخت ۴.۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بانک مسکن خراسان شمالی

بجنورد-ایرنا- مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی گفت: شعب این بانک پارسال در سرفصل‌های مختلف، ۹ هزار و ۶۵۰ فقره تسهیلات به ارزش بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت کردند.

مرتضی ناصری، سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بانک مسکن خراسان شمالی با پرداخت هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به ارزش هزار و ۸۰ میلیارد ریال، سهم بسزایی در تولید و ساخت واحدهای مسکونی مورد نیاز مردم داشته است.

وی افزود: در سال جهش تولید، اولویت بانک مسکن، پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی در راستای تولید و تکمیل واحدهای مسکونی است و امید می رود عملکرد بانک در این خصوص به رونق تولید در بخش صنعت ساختمان، به عنوان محرک اقتصادی کشور منجر شود.

ناصری، خانه دار کردن مردم را از رسالت های اصلی این بانک عنوان و اظهار داشت: تسهیلات پرداختی در بخش خرید و جعاله مسکن نیز به ترتیب با هزار و ۴۲۵ فقره تسهیلات و ارزش بیش از  ۹۱۰ میلیارد ریال و هزار و ۶۱۹ فقره تسهیلات به ارزش ۴۴۵ میلیارد ریال بیشترین حجم از تسهیلات پرداخت شده را به خود اختصاص داده است.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی با اشاره به پرداخت هزار و ۱۰۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه در بخش های مختلف به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال در سال گذشته، بر تعهد بانک مسکن به پرداخت تسهیلات کم بهره تاکید کرد.

ناصری با اشاره به پرداخت تسهیلات تکلیفی و تبصره ای بانک مسکن گفت: این بانک در بخش تسهیلات سیلزدگان با پرداخت ۸۳۶ فقره تسهیلات کمک معیشت به ارزش ۱۲۵ میلیارد ریال و هزار و ۹۱ فقره تسهیلات به سیلزدگان روستایی به ارزش بیش از ۴۳۶ میلیارد ریال و ۹۰ فقره تسهیلات به سیلزدگان شهری به ارزش ۴۵ میلیارد ریال، عملکرد مطلوبی را از خود برجا گذاشته است.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی تسهیلات پرداختی سال ۹۸، در بخش نوسازی و بازسازی مناطق روستایی را نیز ۴۸۷ فقره و ۱۷۸ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی با اشاره به پرداخت ۴۹۸ فقره تسهیلات ازدواج به ارزش ۱۵۷ میلیارد ریال، بر لزوم تسریع در روند پرداخت اینگونه تسهیلات که گره گشای مشکلات مردم است، تاکید کرد.

ناصری درباره پرداخت تسهیلات حساب صندوق یکم گفت: از ابتدای اجرای طرح صندوق مسکن یکم تا پایان سال ۹۸، ۲ هزار و ۲۰۷ فقره تسهیلات به ارزش هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی درباره تسهیلات پرداخت شده از محل خط اعتباری مسکن مهر در مناطق شهری، بافت فرسوده و روستایی نیز گفت: حدود ۸۸ درصد از تسهیلات پرداخت شده در این بخش تعیین تکلیف شده است.

مدیر شعب بانک مسکن خراسان شمالی اظهار داشت: تسهیلات پرداخت شده در این بخش برای ساخت ۳۷ هزار و ۴۲۷ واحد بوده است که تاکنون ۳۲ هزار و ۸۱۲ واحد آن فروش اقساطی شده و برنامه ریزی ما در سال جدید، تعیین تکلیف چهار هزار و ۶۱۵ واحد باقیمانده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =