۳ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۰
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83759887
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از سه هزار تن محصول گلخانه‌ای در ابرکوه  تولید شد

یزد - ایرنا - مسوول تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی ابرکوه گفت: در سال ۱۳۹۸، سه هزار و ۱۵۰ تن انواع محصول گلخانه‌ای در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف داخلی و خارجی شد.

حسن زارع  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با بیان اینکه متوسط برداشت خیار سبز گلخانه‌ای در هر هکتار ۳۰۰ تن است، افزود: محصول تولیدی شامل خیار سبز، فلفل، گوجه فرنگی و سبزی است از ۱۴ هکتار سطح زیرکشت گلخانه برداشت شد.

وی ادامه داد: با وجود محدودیت منابع آبی و تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی با استفاده از روش های نوین آبیاری این میزان محصول توسط ۲۰ نفر بهره بردار در این شهرستان تولید شد.

این کارشناس بخش کشاورزی ابرکوه خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم تغییر الگوی کشت با پرداخت  وام  بانکی، افزایش طرح توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان در اولویت کاری این نهاد است .

زارع با اشاره به کمبود آب و لزوم تغییر الگوی کشت از سنتی به آبیاری نوین ، خاطرنشان کرد: کشت محصول گلخانه‌ای با هدف مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی ، بهره وری از آب و ارزش افزوده و ایجاد اشتغال اجرا می  شود.

زارع اضافه کرد:  هم اکنون ۸۰ نفر در این شهرستان به طور مستقیم در تولید محصول گلخانه ای اشتغال دارند.

اراضی قابل کشاورزی ابرکوه به علت کاهش بارندگی، کم آبی و تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی از ۲۰ هزار هکتار به ۱۵ هزار هکتار کاهش یافت و ۴۰ درصد اشتغال وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و هشت هزار خانوار ، سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی تولید می کنند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =