انصارالله: آمریکا در سودای نابودی پول یمن بود اما نفت را اکنون زیر صفر می‌فروشد

تهران - ایرنا - «عبدالملک العجری» از اعضای شورای سیاسی انصارالله یمن در توئیتی نوشت که در مذاکرات صلح یمن در کویت، آمریکا ما را تهدید می‌کرد که اگر توافق پیشنهادی را نپذیریم ارزش پول یمن حتی از جوهر آن بی‌ارزش‌تر می‌شود ولی حال شاهد هستیم که آمریکا نفت را زیر صفر می‌فروشد.

العجری در صفحه توئیتر خود نوشت که در مذاکرات کویت، سفیر آمریکا هیات مذاکره کننده انصارالله یمن را تهدید کرد که در صورت عدم پذیرش توافق پیشنهادی ارزش پول ملی یمن از قیمت جوهری که بر روی آن چاپ می شود، بی ارزش تر خواهد شد.

وی افزود: «محمد عبدالسلام» در آن زمان رییس تیم مذاکره کننده به سفیر آمریکا گفت که همه چیز در دست خداوند است و اکنون شاهد آن هستیم که قیمت نفت آمریکا به زیر صفر رسیده است.

کویت اردیبهشت ۹۵ در دومین دور از مذاکرات صلح یمن به مدت سه ماه میزبان گفت وگوی طرف‌های یمنی بود.  این مذاکرات با کارشکنی ائتلاف سعودی بی‌نتیجه پایان یافت.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا دیروز دوشنبه برای تحویل در ماه مه (۱۲ اردیبهشت) به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسید.

افت قیمت نفت آمریکا به منفی ۳۷ دلار به این معنا است که تولیدکننده‌های آمریکایی در قبال تحویل نفت نه تنها پولی از مشتریان نمی‌گیرند، بلکه همین میزان را هم به ازای هر بشکه می‌پردازند تا آن را تحویل گرفته و حمل کنند.

همچنین براساس گزارش خبرگزاری های بین المللی قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئیه (خرداد/ تیر) با ۱۸ درصد افت به ۲۰ دلار و ۴۳ سنت کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =