۱۰۷ نفر از مدافعان حوزه سلامت کرمانشاه به کرونا مبتلا شدند

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پرشکی کرمانشاه گفت: براساس معیارهای تشخیصی قطعی، محتمل و مشکوک، از آغاز اپیدمی کرونا تاکنون ۱۰۷ نفر از کارکنان بخش‌های مختلف بهداشتی، درمانی و ستادی حوزه سلامت استان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

دکتر «محمدابراهیم شکیبا» روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: ۲۳ نفر از این همکاران پزشک، ۴۰ نفر پرستار و ۴۴ نفر از کارکنان بهداشتی و همچنین ستادی هستند.

او گفت: تعدادی از این مبتلایان در ارتباط مستقیم با بیماران مبتلا شده، شماری نیز با بیماران ارتباط غیرمستقیم داشته اند و یا به دلایل مختلف به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

شکیبا اظهارداشت: همچنین از میان این‌ افراد، مرحوم دکتر «مهرداد نوروزی» به عنوان شهید خدمت به درجه شهادت رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۴ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

کیانوش جهانپور افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز پنج هزار و ۲۹۷ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

وی همچنین اظهار داشت: سه هزار و ۳۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۳۶۵ هزار و ۷۲۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها