کرملین سقوط نفت آمریکا را فاجعه نمی‌داند

مسکو - ایرنا- سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت که سقوط بهای نفت آمریکا را نباید فاجعه قلمداد کرد چرا که دلالان نفتی با هدفی خاص در این مساله نقش آفرینی کرده‌اند.

دمیتری پسکوف سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که در کرملین به دقت وضعیت بهای نفت و نوسانات آن در بورس جهانی پیگیری می شود و ما معتقدیم که سقوط بهای نفت آمریکا، بازی عوامل بورس در این کشور است و موضوع ماهیتی کاملا دلالانه و تجاری دارد و داستان به تاریخ پایان معاملات بورس نفت برای ماه می (ماه آینده میلادی) ارتباط دارد.

‌گفتنی است روز گذشته نفت شاخص آمریکا با افتی ۳۰۰ درصدی به قیمت منفی ۳۷ دلار در هر بشکه معامله شد، عددی که در تاریخ نفت بی‌سابقه بود.

پسکوف گفت: بازار واقعی نفت به تقاضا و عرضه و وضع کشورها بستگی دارد اما در بورس نفتی همه چیز به اقدامات بازیگران بورسی وابسته است که بهای نفت را برای کسب درآمد مالی کاهش می‌دهند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در تایید اظهارات خود تصریح کرد: بهای واقعی نفت، سقوط چندانی نکرده است.

 به گزارش رسانه های روسیه، بهای نفت یورالز با 50 درصد کاهش به 8.48 دلار برای هر بشکه رسیده که پایین ترین سطح از سال 1998 میلادی است.

پسکوف این را نیز گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز گذشته در گفت وگوی تلفنی با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، با وی در مورد تصمیم برای برگزاری نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس گفت وگو نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =