۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83759563
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان جشنواره رضوی در اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج کتابخوانی و نهادینه کردن سیره رضوی برگزار می‌شود.

پروانه رضاقلیزاده روز سه‌شنبه افزود: این جشنواره با معرفی۱۲ عنوان کتاب گروه‌های مختلف سنی را به ضیافت کتابخوانی الکترونیکی دعوت کرده است.

وی اظهارداشت: خانواده‌ها و گروه‌های مختلف سنی بویژه کودکان و نوجوانان می‌توانند در این ایام با حضور در این جشنواره کتابخوانی، ضمن پر کردن بهینه اوقات فراغت، از این فرصت بهترین استفاده را برای ارتقای سطح کیفی و کمی مطالعات مذهبی و آشنایی با سیره حضرت امام رضا (ع)، حضرت امام هادی (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) ببرند.

او گفت: در این دوره از جشنواره رضوی کتاب‌های (۱۰ قصه از امام هادی (ع) برای بچه ها) ، (مژده گل) ، (حکمت‌های نقوی) و (خورشید راهنمای) ویژه امام هادی (ع) با عنوان بخش ویژه در کنار هشت کتاب دیگر به عنوان منبع در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دهمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی در پنج قالب مسابقه نقاشی ویژه (کودک و نوجوان) ، مسابقه پویش کتابخوان مجازی ویژه (کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال) و مسابقه فعالیت گروهی ویژه (کودک و نوجوان)، مسابقه چهار گزینه‌ای ویژه (نوجوان و بزرگسال) و داستان‌نویسی ویژه (جوان و بزرگسال) برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند پس از مطالعه کتاب‌ها نسبت به شرکت و ثبت‌نام در مسابقات اقدام نمایند.

رضاقلیزاده با بیان اینکه ثبت‌نام برای شرکت در این مسابقه به ۲ صورت مکتوب و الکترونیکی و در بخش‌های گروهی، فردی و خانوادگی در کتابخانه‌های عمومی انجام می‌شود، گفت: با توجه به شرایط فعلی و به جهت اجرای پروتکل‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، دهمین دوره این جشنواره  در حال حاضر به صورت الکترونیکی در حال برگزاری است.

به گفته او ، فایل پی دی اف کتاب‌های جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در سامانه الکترونیک کتابخوانی به نشانی  www.samakpl.ir  و  www.razavi.iranpl.ir  بارگذاری شده و قابل بهره‌برداری است.

وی اضافه‌کرد: نسخه بریل و گویای کتاب‌ها برای بهره‌برداری روشندلان در حال آماده‌سازی است و در اولین فرصت در اختیار  متقاضیان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: برای شرکت در بخش خانوادگی (فقط به صورت الکترونیکی) نیز ثبت‌نام حداقل یک نفر از اعضای خانواده در بخش بزرگسال صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره برای شرکت‌کنندگان سال‌های قبل امکان بروز رسانی رمز عبور از طریق پیامک فراهم شده، افزود: شرکت‌کنندگان باید  قبل از شرکت در مسابقه به منظور اطلاع از شیوه‌های شرکت در هر رده سنی (کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال) فراخوان را مطالعه نمایند.

رضاقلیزاده اضافه‌کرد: شرکت‌کنندگان می‌بایست به منظور صحت‌سنجی و ارتباط موثر در طول جشنواره شماره تلفن خود یا نزدیکان خود را در هنگام ثبت‌نام وارد کنند.

وی با بیان اینکه برگزیدگان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ۲ سطح ملی و شهرستانی معرفی می‌شوند، افزود: در سطح ملی از هشت نفر برگزیده در هر رشته به تعداد ۸۸ نفر تجلیل می‌شود و در رده سنی کودک در بخش‌های نقاشی و پویش مجازی هر کدام هشت برگزیده (با اهدای ۲.۵ میلیون ریال) و هشت برگزیده در بخش گروهی (با اهدای ۶ میلیون ریال) تجلیل می‌شوند.

وی ادامه‌داد:  در رده سنی نوجوان نیز در بخش‌های مکتوب و پویش کتابخوان  هر کدام هشت برگزیده (با اهدای ۲.۵ میلیون ریال)، در بخش‌های روزنامه کتاب و نقاشی هر کدام هشت برگزیده (با اهدای سه میلیون ریال) و هشت برگزیده در بخش فعالیت‌های گروهی (با اهدای هفت میلیون ریال)، معرفی و تقدیر می‌شوند.

مدیرکل کتابخانه عمومی استان اردبیل اظهارداشت: در رده سنی جوان و بزرگسال نیز در بخش‌های مکتوب و پویش کتابخوان هر کدام هشت برگزیده (با اهدای سه میلیون ریال) و هشت برگزیده در بخش داستانک (با اهدای ۳.۵ میلیون ریال)، تجلیل می‌شوند و جوایز بخش گروهی نیز به تعداد اعضای گروه ارتباطی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره از هشت خانواده برتر با اهدای لوح سپاس و مبالغ نقدی تجلیل می‌شود، گفت: بر این اساس از ۲ خانواده ۲ نفره (با اهدای هفت میلیون ریال)، ۲ خانواده سه نفره‌ (با اهدای۱۰ میلیون ریال)، ۲ خانواده چهار نفره (با اهدای۱۳ میلیون ریال) و ۲ خانواده پنج نفر به بالا (با اهدای ۱۶ میلیون ریال) تجلیل خواهد شد.

رضاقلیزاده ادامه‌داد: در سطح شهرستانی نیز از ۱۱ نفر برگزیده (به ازای هر رشته یک نفر) به تعداد کتابخانه‌های شهرستان با توجه به میزان شرکت کننده قدردانی می‌شود و بر این اساس در رده سنی کودک در بخش‌های نقاشی و پویش مجازی هر کدام یک برگزیده (با اهدای۵۰۰ هزار ریال) و یک برگزیده در بخش کارگروهی (با اهدای یک میلیون ریال) تجلیل می‌شوند.

وی گفت: در رده سنی نوجوان نیز در بخش‌های مکتوب و پویش کتابخوان هر کدام یک برگزیده (با اهدای۵۰۰ هزار ریال) و در بخش‌های نقاشی و روزنامه‌کتاب هر کدام یک برگزیده (با اهدای۷۵۰ هزار ریال) و یک برگزیده در بخش کارگروهی (با اهدای یک میلیون ریال) تجلیل می‌شوند.

وی افزود: در رده سنی جوان و بزرگسال نیز یک برگزیده در بخش مکتوب (با اهدای یک میلیون ریال)، یک برگزیده در بخش داستانک (با اهدای ۲ میلیون ریال) و یک برگزیده در بخش پویش کتابخوان (با اهدای ۱.۵ میلیون ریال) معرفی و تجلیل می‌شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح‌کرد: مهلت شرکت در مسابقه تا ۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ خواهد بود و در صورت تمدید از طریق سامانه‌های معرفی شده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =