۵۰ میلیارد ریال به خانوارهای نقاط مرزی کردستان کمک ‌می‌شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان با بیان اینکه در شرایط کنونی نباید خانواده‌های روستایی نیازمند به فراموشی سپرده شوند، گفت: ۵۰ میلیارد ریال کمک هزینە بین خانوارهای ساکن شعاع ۲۰ کیلومتری مرز استان در حال توزیع است.

بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در اولین جلسه شورای استانی نهادهای انقلابی، حمایتی، عمومی و سازمان‌های مردم نهاد با دولت به منظور ساماندهی تسهیلات حمایتی برای اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا اظهار داشت: علاوه بر توزیع ۲۰ هزار بسته غذایی با کمک خیران، توانستیم از بنیاد مستضعفان نیز حدود ۵۰ میلیارد ریال کمک نقدی جذب کنیم.

وی اضافه کرد: تاکنون بیشترین تمرکز در توزیع بسته‌های معیشتی در شهرها بوده است اما از این پس باید بخشی از این کمک‌ها به روستاها هدایت و این کار در شهرستان‌ها باید با همکاری سپاه و فرمانداری‌ها انجام شود.

استاندار کردستان یادآور شد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان لازم است بسته‌های معیشتی در زمان کم و به خانوارهای نیازمند واقعی برسد.

مرادنیا گفت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب باید به اقشار ضعیف و طبقات نیازمند برای کاهش آسیب بیماری کرونا کمک کرد که در این راستا قرار است ۳۲ هزار بسته معیشتی بین خانوارهای غیر مددجو توزیع شود.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =