روحانی اهل سنت عراق: تحریم‌های آمریکا عبور از ارزشهای انسانی است

بغداد - ایرنا - روحانی برجسته اهل سنت عراق امروز (سه شنبه)، با ظالمانه توصیف کردن تحریم‌های آمریکا علیه ملت مسلمان ایران، این تحریم‌ها را عبور از همه ارزش‌ها و اصول انسانی دانست.

«شیخ عبدالقادر الالوسی» رییس «شورای علمای پیوند محمدی» (ص) در گفت و گوی با ایرنا افزود که حکام آمریکا همه عرف‌ها، ارزش‌ها و اصول انسانیت را در تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر ملت ایران تحمیل کرده، زیر پا گذاشته‌اند.

وی با اشاره به بی‌توجهی حکام آمریکا به شرایط فوق‌العاده‌ای که ملت‌های جهان و ایران در ارتباط با مهار «ویروس کرونا» با آن مواجه هستند، تاکید کرد که تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت مسلمان ایران، نقاب از چهره ریاکاری و دروغ دولت واشنگتن مبنی بر دفاع از حقوق بشر برداشته است.

این عالم برجسته دینی اهل سنت عراق گفت که تحریم‌های ضدانسانی آمریکا، بی‌اساسی ادعای سردمداران کاخ سفید را در خصوص دفاع از آزادی ملت‌ها را نقش بر آب کرده است.

الالوسی تاکید کرد که از سازمان ملل و همه دولت‌های جهان درخواست می‌شود، برای برداشتن تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران اقدام کنند.

تاکنون شماری از علمای اهل سنت عراق نسبت به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه دولت و ملت ایران واکنش نشان داده و خواهان برداشتن این تحریم‌های ظالمانه شده‌اند.

پیش از این نیز «شیخ خالد الملا» رییس جماعت علمای اهل سنت عراق در گفت وگو با ایرنا، بر ضرورت برداشتن تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران فراخوان داده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =