دبیرخانه تولید محتوای مشاوره در شبکه شاد به خراسان رضوی واگذار شد

مشهد- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی از واگذاری دبیرخانه کشوری تهیه و تولید محتوا با موضوع مشاوره تحصیلی و شغلی در شبکه ملی شاد (شبکه اجتماعی دانش آموزان) به این استان خبر داد.

علیرضا ملک اشرفی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده و به منظور وحدت رویه، انسجام بخشی در امور و بهره‌گیری موثر از ظرفیت و توانمندی تمامی استان‌ها، دبیرخانه کشوری تهیه و تولید محتوا با موضوع مشاوره تحصیلی و شغلی در استان خراسان رضوی و دبیرخانه کشوری تهیه و تولید محتوا با موضوع ارتقای بهداشت روانی - اجتماعی در استان فارس تشکیل شده است.

وی افزود: تمامی تولیدات و آثار علمی، هنری، فرهنگی و ادبی مربوط به همکاران و دانش آموزان استان که در سطح ملی و با کیفیت مطلوب و قابل بهره‌برداری برای همگان باشد، به تفکیک هر موضوع به دبیرخانه مربوط در این دو استان ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: آثار ارسالی پس از ویرایش و تدوین، در یک فرمت مشخص و هماهنگ قرار گرفته و سپس منتشر می‌گردد. این آثار باید فاقد هر گونه نام و نشان و تبلیغات بوده و صرفا با نام معاونت پرورشی و فرهنگی (دبیرخانه کشوری) در شبکه شاد منتشر شده و به صاحبان آثار برگزیده، جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

شبکه ملی شاد (شبکه اجتماعی دانش آموزان) به‌ منظور ساماندهی آموزش مجازی دانش آموزان در وزارت آموزش‌وپرورش طراحی و پیاده‌سازی شده است.

زیرساخت این طرح، استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی است که یک رابط کاربری ساده جهت اتصال به پیام‌رسان و احراز هویت مدیر، معلم و دانش‌آموز، طراحی‌ شده است و برگزاری کلاس‌های برخط و غیر برخط مبتنی بر تبادل پیام و محتوا را در گروه‌هایی به نام کلاس‌های مدرسه و در بستری ایمن و به‌دور از تداخل سایر کاربران فضای مجازی برای معلم و دانش‌آموز فراهم نموده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =