تونل «سیاه‌طاهر» عیدی دولت به مردم اورامانات است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت احداث تونل «سیاه طاهر» در منطقه اورامانات، گفت: احداث این تونل عیدی دولت به مردم این منطقه برای تسهیل در تردد اهالی منطقه است.

هوشنگ بازوند روز سه شنبه در نشست بررسی پروژه احداث تونل سیاه طاهر در مسیر جوانرود به ثلاث باباجانی برگزار شد، اظهار داشت: زمان وقوع زلزله بزرگ آبان‌ ماه ۹۶، در ۲ محور پاتاق و گردنه سیاه طاهر ثلاث باباجانی شاهد ریزش کوه و مسدود شدن جاده بودیم.
وی افزود: مشکلات ریزش گردنه پاتاق در همان زمان مرتفع شد ولی گردنه سیاه طاهر با هر پس لرزه دوباره ریزش می‌کرد.
بازوند عنوان کرد: مدیریت ارشد استان با توجه به وضعیت خطرناک این گردنه و مطالبات جدی مردم منطقه، از فرصت زلزله استفاده کرد و اجرای تونل سیاه طاهر را در دستور کار قرار داد.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه کارهای مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و پیمانکار طرح هم از طریق مزایده انتخاب شده است. عملیات اجرایی این پروژه هم ماه آینده آغاز می‌شود.
استاندار کرمانشاه افزود: با اجرای این تونل ۴۰ نقطه حادثه‌خیز در این مسیر صعب العبور حذف می‌شود.
وی همچنین عنوان کرد: این تونل در مسیر شیخ صله به عنوان یکی از مهم‌ترین بازارچه‌های استان قرار دارد و در سال جهش تولید یک تسهیلگری بسیار خوب در مسیر عبور کامیون‌های حمل کالا و رونق صادرات محسوب می‌شود.
استاندار کرمانشاه بیان کرد: به لحاظ زیست‌ محیطی نیز این احداث این تونل موجب بکر ماندن طبیعت منطقه و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از ریزش دامنه های جنگلی حاشیه جاده می‌شود.
بازوند اظهار داشت: احداث تونل سیاه طاهر در واقع عیدی دولت به مردم شریف اورامانات است و طبق برنامه ارایه شده از سوی پیمانکار در مدت زمان ۱۸ ماه قرار است به اتمام برسد. 
شهرستان ثلاث باباجانی با ۳۸ هزار نفر جمعیت در ۱۳۶ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
منطقه اورامانات شامل شهرستان‌های پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود و روانسر است.

سرخط اخبار استان‌ها