چین معتقد است سلامتی رهبر کره شمالی جای نگرانی ندارد

پکن- ایرنا- همزمان با انتشار برخی ادعاها در مورد وضعیت بحرانی "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی بعد از انجام یک عمل جراحی، یکی از مقامات بخش بین الملل حزب کمونیست چین گفت فکر نمی کند وضعیت کیم نگران کننده باشد یا او به بیماری خطرناکی مبتلا شده باشد.

به گزارش ایرنا همزمان گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز در واکنش به این گزارش ها گفت که چین از انتشار اخبار و گزارش هایی در مورد سلامتی کیم جونگ اون آگاه است اما از صحت این منابع اطلاعی ندارد.

صبح امروز سه شنبه برخی رسانه های غربی و همچنین رسانه های کره جنوبی از وخامت حال عمومی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بعد از انجام یک عمل جراحی خبر دادند اما یک مقام دولتی در کره جنوبی این گزارش ها را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا یک منبع دولتی کره جنوبی روز سه شنبه به یونهاپ گفت هیچ علائم غیرعادی یا نشانه ای در رابطه با سلامتی رهبر کره شمالی تا کنون مشاهده نشده است رسانه های آمریکایی از جمله "سی ان ان" صبح امروز به نقل از منابع آمریکایی از وخامت حال «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بعد از انجام یک عمل جراحی خبر داده بودند.

یک تارنمای خبری در کره جنوبی هم که از سوی مخالفان کره شمالی اداره می شود مدعی شده بود رهبر کره شمالی پس از انجام یک عمل جراحی قلبی در وضعیت وخیمی ‌قرار گرفته است.

مقام دولتی کره جنوبی که نامش فاش نشده است با تأکید بر اینکه کیم تا روزهای اخیر در معرض دید عموم قرار گرفته است، گفت: هیچ علائمی مرتبط با شرایط سلامتی وی کشف نشده است.

بر اساس گزارش های رسانه های کره شمالی، کیم آخرین بار در تاریخ ۱۱ آوریل /۲۳ فروردین / در یک نشست رسمی در دفتر سیاسی حزب کارگران این کشور شرکت کرده بود.

یونهاپ می گوید از آنجایی که کیم دارای مشکلاتی مانند چاقی و بیماری قلبی است غیبت های وی از دید عموم هرازچندگاهی به چنین شایعاتی دامن می زند.

در روزهای گذشته غیبت کیم جونگ اون، ‌ رهبر کره شمالی در یک مراسم یادبود رسمی که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود گمانه‌زنی ها در خصوص بیماری وی را تقویت کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =