مجلس از استخدام و تبدیل وضعیت کادر درمان حمایت کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم نماینده مردم نایین، خور و بیابانک با تاکید بر لزوم حمایت از کادر درمان گفت: مجلس باید از استخدام و تبدیل وضعیت پزشکان پیراپزشکان پرستاران و کادر درمانی که ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی داشتند، حمایت کند.

عباسعلی پوربافرانی در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس در نطق میان دستور خود اظهار داشت: مقام معظم رهبری ویروس کرونا را آزمون الهی عنوان کردند و فرمودند ملت ایران در این آزمون خوش درخشید و اوج این افتخار مربوط به کادر درمانی کشور است.

نماینده مردم نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس با تاکید بر لزوم حمایت  مجلس از کادر درمان اظهارداشت: جا دارد امروز از این عزیزان خط مقدم حمایت کنیم و با طرح استخدام و تبدیل وضعیت و تشویق آنها در حوزه پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی و خدماتی که مستقیما با بیماران کرونایی ارتباط داشتند، گوشه‌ای از زحمات آنها را ارج نهیم.

پوربافرانی ابراز امیدواری کرد مردم با رعایت موازین پیشگیرانه تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و درس عبرت‌هایی که متاثر از این اپیدمی برای امروز و آینده راهکارهایی را قرار دهند.

وی تصریح کرد: وضعیت مدیریت بیماری در کشور در میان کشورهای جهان حاکی از اقدامات کل نظام در این عرصه است که نیازی به تبیین نیست. اما این بیماری فقط بلای جان نبود و بلای نان مردم شد. تهدیدات مختلف این ویروس در حوزه اقتصاد معیشت افراد مختلف را با تنگنا مواجه کرده است.

نماینده مردم نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس ادامه داد: در فضای موجود که اقشار مختلف بویژه کارگران که در خط مقدم تهدید اقتصادی هستند  باید حمایت شوند و این حمایت در قالب افزایش حقوق و دستمزد تا رسیدن به حداقل حقوق کارمندان اجرایی و عملیاتی شود. جامعه کارگری جامعه بزرگ کشور و نیازمند حمایت ویژه هستند.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: برخی کسب و کارها تهدید جدی شده‌ و برخی تعدیل شده‌اند برخی دیگر تضعیف شده و برخی در آستانه نابودی هستند. تدبیر لازم برای حمایت از کسب و کارها با مشوق‌های لازم از جمله بخشودگی تسهیلات، و سایر مشوق‌ها باید امکانپذیر شود.

وی ادامه داد: آنچه امروز در مصوبات بانکی دیده می‌شود به‌خصوص در حوزه اقساط بعضا اجرا نمی‌شود. حذف برخی فرایندهای غیرضرور و بروکراسی‌های زاید و بسیاری از موارد مشابه که نه تنها ضرورت ندارد بلکه برای مردم و نظام هزینه ایجاد می‌کند، باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس گفت: به نظر می‌رسد مجلس یازدهم هم در این حوزه باید اقدام عاجل و متناسب با وضعیت کشور انجام بدهد. چقدر ما با بانکداری الکترونیک و با دولت الکترونیک فاصله داریم. چرا جان عزیزان ما باید در نبود اجرای برنامه‌های ششم و قوانین مختلف دیگر به دلیل عدم توسعه دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیک که متاسفانه کمک شایانی به مدیریت این بیماری کرده‌اند، هزینه شود.

پوربافرانی افزود: توسعه دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیک می‌تواند به مدیریت این بیماری کمک کند. ضمن قدردانی از اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت که در مدیریت بیماری کرونا خودنمایی کرد ضرورت دارد این برنامه  توسعه یابد.

وی عنوان کرد: قرار بود افزایش قیمت‌ نداشته باشیم اما در شرایط سخت اقتصادی علیرغم آنچه در سال ۹۸ گذشت، در سال ۹۹ همچنان در برخی حوزه‌ها به‌خصوص در حوزه سفره مردم برخی افزایش قیمت‌ها را داریم.

باید در جهش تولید هم کارفرما را ببینیم و هم کارگر را

پوربافرانی بیان داشت: ما باید در جهش تولید هم کارفرما را ببینیم و هم کارگر را. و این باید با برخی از اقدامات و مصوبات قبلی و اقدامات و مصوبات جدید به خصوص در حمایت از کارگر و کارفرما عملیاتی شود. البته برخی از اقدامات کارفرمایان در روزهای اخیر برای برخی از کارگران به دور از شآن و فرهنگ کار و کارگر در جامعه اسلامی است که باید به حمایت از کار و کارگر منجر شود نه خدای ناکرده به تعدیل و اخراج کارگر.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر به‌خصوص در ۴ سال گذشته کارهای ارزشمندی در حوزه سلامت و اشتغال جوانان صورت گرفت که از همه سرمایه‌گذاران به ویژه در حوزه کاشی روماک و خشکبار خاورمیانه، معادن مس کنسانتره و آهن و تولید پوشاک ذوب فلزات و آهک و جوهر تراشی و همه مواردی که انجام شده قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس اظهار داشت: البته برخی از این موارد در آستانه بهره‌برداری و برخی هم بهره‌برداری شده‌اند. توسعه شهرک‌های صنعتی و حذف ممنوعیت‌ها باید اقدام شود البته جا دارد از تلاش‌های وزارت مسکن و شهرسازی در برخی از جاها قدردانی می‌کنم.

پوربافرانی عنوان کرد:‌اما در حوزه مسکن که شهرستان نایین و خور و بیابانک که یک سوم کل استان اصفهان را تشکیل می‌دهد آیا هنوز جوانان ما برای تامین زمین و مسکن با میلیون‌ها هزینه هنوز به دنبال این موضوع هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =