گنبدی‌ها پارسال ۶۵۰ میلیارد ریال مالیات دادند

گنبدکاووس - ایرنا - معاون مدیرکل و مدیر امور مالیاتی گنبدکاووس گفت که مردم این شهرستان پارسال افزون بر ۶۵۰ میلیارد ریال مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کردند که این رقم ۲۰۰ میلیارد ریال بیشتر از سال ماقبل بود.

احمد نعیمی روز سه‌ شنبه در نشست خبری اظهار داشت: پارسال از محل مالیات‌های دریافتی، ۱۰۸ میلیارد ریال به شهرداری گنبدکاووس، سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال به شهرداری اینچه برون و ۸۷ میلیارد ریال به دهیاری‌های شهرستان پرداخت شد تا صرف طرح‌های عمرانی، زیرساختی و آبادانی مناطق شهری و روستایی شود.

وی استفاده از فرصت بخشودگی جرایم را از دلایل مهم افزایش ۲۰۰ میلیارد ریالی مالیات این شهرستان در سال گذشته دانست و افزود: اداره امور مالیاتی گنبدکاووس افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال از اشخاص حقیقی و حقوقی طلبکار است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تاثیر منفی این بیماری بر فعالیت‌های اقتصادی گفت: تمدید سه ماهه پرداخت بدهی تا خرداد، تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا پایان اردیبهشت، نیاز نداشتن به دریافت گواهی مالیاتی برای اخذ وام تا سقف ۲ میلیارد ریال برای افراد حقیقی و تا سقف ۵ میلیارد ریال برای اشخاص حقوقی و تمدید مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی تا ۳۱ خرداد از جمله تسهیلات پیش بینی شده برای مودیان مالیاتی پس از شیوع کرونا است.

وی گفت: کمک‌های نقدی و غیرنقدی که برای تامین لوازم و تجهیزات مصرفی و مورد نیاز مراکز درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا شده پس از تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان هزینه‌ قابل قبول مالیاتی محاسبه می‌شود.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =