تعویض پلاک در همدان زوج و فرد شد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: با تصمیم ستاد مقابله با کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری در مرکز تعویض پلاک، هنگام بازگشایی این مراکز، خدمات‌رسانی به مراجعه کنندگان بر اساس شماره انتظامی زوج و فرد ارائه می‌شود.

سرهنگ علی فکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز تعویض پلاک یکی از پرخطرترین محل ها در زمینه بروز کرونا ارزیابی می شود چرا که ازدحام و شمار مراجعه کنندگان به این مرکز بسیار زیاد است.

وی یادآوری کرد: سال گذشته ۲۴ هزار خدمت به دارندگان خودروهای نوشماره و ۹۰ هزار خدمت به افرادی که برای نقل و انتقال خودرو مراجعه کرده بودند در این مرکز ارائه شد و در مجموع حدود ۴۰۰ هزار نفر به این مرکز تردد داشتند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان افزود: پس از شیوع کرونا این مرکز به عنوان یکی از محل های پرریسک با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شد و به تازگی بازدیدی از این مرکز صورت گرفت تا بتوان پروتکل های بهداشتی لازم را برای فعالیت دوباره این مرکز فراهم کرد.

سرهنگ فکری بیان کرد: تلاش پلیس راهور همدان جلوگیری از حضور مردم در فضای سربسته و تلاش برای فراهم کردن امکان حضور مراجعه کنندگان در فضای سرباز، کاهش بار مراجعه شهروندان به غرفه های پیش بینی شده و کم کردن زمان شماره گذاری است.

وی بیان کرد: در این راستا در گام نخست طرح زوج و فرد پیش بینی شده است اما در صورت تداوم ازدحام شهروندان در روزهای نخست، شماره گذاری بر اساس رقم نخست پلاک صورت می گیرد؛ یعنی به ترتیب برای هر یک از شماره ها یک روز برای دریافت خدمات پیش بینی می‌شود.

به گفته کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا یکم اردیبهشت سالجاری بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، مجموع بیماران ویروس کرونا در کشور به ۸۳ هزار و ۵۰۵ نفر رسید که پنج هزار و ۲۰۹ تن از آنها جان باختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha