۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83758856
۱ نفر

برچسب‌ها

کاهش یک‌سومی موقوفات در شیروان

بجنورد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: شمار موقوفات ثبت شده این شهرستان در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن ۶ فقره، معادل یک‌سوم کاهش یافته است.

حجت الاسلام علی پرهیزگار، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال ۱۲ وقف جدید به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان به ثبت رسید که این رقم در سال قبل از آن ۱۸ موقوفه به ارزش ۱۳ میلیارد ریال بود.

وی عمده موقوفات این شهرستان در سال گذشته را شامل وقف باغ، زمین زراعی، زمین مسکونی و منزل عنوان کرد که طبق نیت واقفان برای کمک به مساجد، امور خیریه و نیازمندان، ساخت خانه عالم، اطعام و عزاداری امام حسین(ع)، حوزه علمیه و امامزاده حمزه رضا(ع) وقف شده است.

پرهیزگار مجموع کل موقوفات این شهرستان را ۹۴۲ مورد عنوان کرد و افزود: بیش از ۶۰ درصد نیت واقفان برای اطعام و عزاداری امام حسین(ع) است که نیاز امروز جامعه، وقف برای تامین هزینه ازدواج جوانان، کمک هزینه درمان، آموزش و تحصیل است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: وقف نیز همانند دیگر حوزه‌های موجود در اجتماع نیازمند به‌روزرسانی است و قطعاً اطلاع‌رسانی و آگهی بخشی مردم از نیات جدید وقف می‌تواند خدمات بهتری را به جامعه در پی داشته باشد.

شهرستان شیروان ۹۴۲ مورد موقوفه، ۶۱ بقعه متبرکه و بیش از سه هزار رقبه در نواحی شهری و روستایی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =