کرونا بهانه‌ای برای اخاذی میلیاردی از شهروندان گیلانغربی

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از انهدام یک باند کلاهبرداری در گیلانغرب خبر داد که اعضای آن به بهانه واریز یارانه بیماری کرونا، مبلغ یک میلیارد ریال از حساب هشت شهروند این شهرستان به صورت غیرمجاز برداشت کردند.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پس از اعلام شکایت چند تن از شهروندان گیلانغربی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابشان، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد پنج عضو یک باند حرفه ای پس از شناسایی طعمه های خود به آنها اعلام می کردند که قرار است مبلغی پول به عنوان یارانه بیماری کرونا و یا سبد کالا به حساب آنها واریز شود.

سردار جاویدان تصریح کرد: اعضای این باند در ادامه از افراد می خواستند با مراجعه به عابر بانک، شماره ای مخصوص که همان شماره کارت خودشان بود و پس از آن یک کد چند رقمی که در واقع مبلغ مورد نظرشان بود را وارد کنند تا مبلغ یارانه بیماری کرونا یا سبد کالا به حسابشان واریز شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: افراد کلاهبردار برای رد گم کردن و اینکه به آنها شک نشود به طعمه های خود اعلام می کردند تعدادی شماره صفر را قبل از کد اصلی وارد کنند و سپس کلید ثبت را فشار دهند و پس از این کار مبلغ موردنظر به حساب اشخاص کلاهبردار واریز می شد.

وی ادامه داد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد اعضای باند در مدت زمان فعالیت خود موفق شده اند مبلغ یک میلیارد ریال از حساب هشت نفر از شهروندان به این شیوه برداشت کنند.

سردار جاویدان گفت: باتوجه به حساسیت موضوع، ماموران انتظامی گیلانغرب پس از شناسایی مخفیگاه اعضای باند و هماهنگی با مقام قضایی نسبت به دستگیری همه آنها اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: پنج عضو این باند به خالی کردن حساب قربانیان خود به روش یاد شده اعتراف و سپس برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضایی شدند.

وی در پایان از برخورد قاطعانه پلیس با افراد مجرم و کلاهبردار خبر داد و گفت: این افراد بدانند کرمانشاه جای امنی برای آنها نیست و به طور قطع در چنگال قانون گرفتار و به سزای عمل خود خواهند رسید.

سرخط اخبار استان‌ها