آمریکا ۷۵ میلیون بشکه نفت به ذخایر ملی اضافه می‌کند

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا قیمت نفت را در یک ماه دیگر بین ۲۵ تا ۲۸ دلار پیش‌بینی کرد و گفت ۷۵ میلیون بشکه به ذخایر ملی آمریکا افزوده می‌شود.

دونالد ترامپ عصر دوشنبه در نشست خبری روزانه خود درباره کرونا به مساله نفت هم اشاره کرد و افزود: اکنون بهترین زمان برای خریداری نفت است و دوست داریم بتوانیم از این شرایط استفاده کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا از اینکه ذخایر نفتی فراوانی دارند، ابراز خرسندی کرد و درباره کاهش تولید نفت اوپک پلاس هم اظهار کرد: آنها در مدت کوتاهی باید این کار را انجام دهند. بسیاری از خریداران از شرایط فعلی خوشحال نیستند و اقدامات احتیاطی انجام داده‌اند. این یک انقباض اقتصادی بزرگ است.

ترامپ اضافه کرد: عربستان سعودی و روسیه در حال کاهش تولید هستند، مکزیک هم به این سمت می‌رود. مشکل این است هیچ کسی در ۱۸۴ کشور جهان از ماشین استفاده نمی‌کند و کارخانه ها و مشاغل بسته شده‌اند.

وی با بیان اینکه منابع انرژی متعددی به ویژه نفت خام را در اختیار دارند، یادآور شد: ناگهان نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ درصد بازار خود را از دست داده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا با این باور که این مساله به زودی پایان می‌یابد و بخش تجارت انرژی قوی‌تر از گذشته خواهد شد، اظهار کرد: روسیه و عربستان می‌بایست ۲۰ میلیون بشکه تولید نفت را کاهش دهند اما باید بگوییم که آنها به ۱۵ میلیون بشکه رسیده‌اند.

ترامپ تاکید کرد این کار باید به صورت خیلی فشرده انجام شود و یک موضوع بزرگی بود که بسیاری از افراد آن را در یافته‌اند. آنها بیشتر از طریق بازار کار خواهند کرد در این صورت با کاهش یا توقف تقاضا، به صورت خودکار تولید هم کاهش یا متوقف خواهد شد.

هزینه هشت تریلیون دلاری در خاورمیانه

رئیس جمهوری آمریکا رسیدگی به زیرساخت‌ها را فاز چهارم بازگشایی اقتصادی برشمرد و گفت: این کشور به زیرساخت‌ها نیاز دارد. ما همه پول‌ها را در خاورمیانه هزینه کردیم.

ترامپ افزود: بیش از هشت تریلیون دلار هزینه کردیم و آنجا یک چاه ویل وجود دارد اما آنها نمی‌خواهند این مساله را اصلاح کنیم. چقدر ما احمق بوده‌ایم؟ به سرعت این وضعیت تغییر می‌کند و شما آن را دیده‌اید.

وی ادامه داد: این مساله شامل مذاکره با دوستان ما است، اما وقتی ما به دوستان کمک می‌کنیم، آنها باید هزینه آن را بپردازند. چرا ما باید از کشورها به طور رایگان دفاع کنیم؟ ما به صورت رایگان از یک کشور دفاع می کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که اکنون سالانه یک میلیارد دلار دریافت می‌کند، اضافه کرد: ما ابتدا بیشتر از آن پیشنهاد دادیم اما آن را کم کردم. این جایی است که ایستاده‌ایم. ما باید در این کشور هوشمند باشیم. صادقانه بگویم دوستان ما بیشتر از دشمنانمان از ما گرفته‌اند.

 ترامپ اظهار کرد: ما با دشمنانمان تجارت نداریم. ما با متحدانمان تجارت داریم که در موارد زیادی قراردادی هم با آنها نداریم. ما توافق یا قرارداد تجاری با چین نداشتیم. آنها به اینجا آمدند و سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار طی سال‌ها از ما گرفتند.

وی ادامه داد: اما ما یک توافق تجاری با آنها منعقد کردیم که یک توافق عالی است. آنها باید ۵۰۰ میلیارد دلار برای خرید کالا از جمله محصولات کشاورزی بپردازند. چیزهای خوبی اتفاق افتاده است.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به ویروس کرونا مدعی شد: این بلا پس از توافق ما رخ داد. این بلا به ما آسیب رساند و من در این باره خوشحال نیستم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =