ساخت دومین مدرسه خیّرساز برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در بوکان آغاز شد

مهاباد- ایرنا- عملیات احداث دومین مدرسه خیّرساز برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در آیینی با حضور مسوولان محلی و خیّران مدرسه ساز بوکان در این شهرستان آغاز شد.

مدیر آموزش و پرورش بوکان روز سه‌شنبه در آیین کلنگ زنی این مدرسه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدرسه ۱۲ کلاسه در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۴۴۰ مترمربع  توسط خیرمدرسه ساز «محمد مهدی نجات» ساخته می‌شود.

سلیمان مام‌عزیزی اعتبار مورد نیاز برای این طرح را ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز تهرانی در مدت ۶ ماه ساخته و تحویل آموزش و پرورش بوکان خواهد شد.

وی ادامه داد: این خیّ نیک اندیش تاکنون ۹ باب مدرسه با ۶۰ کلاس درس در مناطق محروم و کم برخودار شهرستان احداث کرده که یکی از این واحد های آموزشی مدرسه ۶ کلاسه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است که در منطقه بوستان ساحلی بوکان احداث کرده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هشت مدرسه با ۶۰ کلاس درس با اعتبار دولتی در بوکان ساخته می شود که به صورت میانگین از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و برای اجری این طرح‌ها ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش بوکان در خصوص مدارس در حال احداث خیّران مدرسه ساز افزود: هم اکنون ۶ باب مدرسه با ۲۶ کلاس درس توسط خیّران و مجمع خیّران مدرسه‌ساز در این شهرستان ساخته می‌شود که مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر سیمینه  قبل از شروع سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، مجمع خیران مدرسه ساز بوکان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ شمسی آغاز کرده است و در حال حاضر بیش از ۲ هزار نفر عضو دارد.

بوکان با ۲۵۵ هزار نفر جمعیت و ۴۳ هزار دانش‌آموز در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =