۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83758426
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده ویژه ایران با مقامات افعانستان دیدار کرد

کابل - ایرنا - نماینده ویژه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر به کابل با شماری از سیاست‌مداران افغانستان دیدار و در باره آخرین تحولات منطقه و صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

محمد ابراهیم طاهریان امروز دوشنبه با عبدالله عبدالله رئیس سابق اجرایی دولت وحدت ملی، حامد کرزی رئیس‌جمهور سابق این کشور، صلاح الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی و عبدالرب رسول سیاف رهبر تنظیم دعوت اسلامی و  دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدارها، آخرین تحولات سیاسی افغانستان، روند صلح و برخی موضوعات مورد علاقه دو طرف مورد بحث و تبادل ‌نظر قرار گرفت.

طاهریان همچنین در ملاقات با خانم «اینگرید هایدن» معاون نماینده سازمان ملل در افغانستان (یوناما)،پیرامون مسائل جاری این کشور، روند صلح و نقش سازمان ملل در موضوعات یادشده مذاکره و بر ضرورت تقویت نقش آفرینی این سازمان در امور مربوط به افغانستان تاکید کرد.

طاهریان دیروز یکشنبه نیز با محمداشرف غنی رئیس جمهوری، محمدحنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه و حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان نیز دیدار و در باره صلح، اوضاع سیاسی منطقه، راه آهن هرات خواف و دیگر موضوعات مورد علاقه دو طرف بحث تبادل نظر کرده بود.

جمهوری اسلامی ایران طی 20 سال گذشته در بخش های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با افغانستان روابط رو به گسترش داشته و همواره با حمایت از دولت این کشور به حمایت از صلحی پرداخته است که تحت رهبری دولت و مردم افغانستان باشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =