مرد شماره یک تنیس جهان با اجباری شدن تزریق واکسن کرونا مخالف است

تهران- ایرنا- «نواک جوکوویچ» می‌گوید در صورت ساخت واکسن ویروس کرونا، با واکسیناسیون اجباری تنیسورها به منظور سفر و حضور در تورنمنت‌ها مخالف است.

مرد شماره یک تنیس جهان می‌گوید: به شخصه با واکسیناسیون مخالف هستم. دوست ندارم برای اینکه بتوانم سفر کنم مجبور به تزریق واکسن شوم.

وی که هم‌اکنون به همراه خانواده‌اش در اسپانیا در قرنطینه به سر می‌برد، ادامه داد: ما (بازیکنان) مجبوریم به مسافرت برویم. فکر می‌کنم سفر رفتن به تنهایی چالش شماره یک باشد. اگر واکسیناسیون اجباری شود چه اتفاقی می‌افتد؟ من باید تصمیم بگیرم که آیا واکسن بزنم یا نه.

جوکوویچ افزود: نظر من در حال حاضر این است و نمی‌دانم در آینده تغییر می‌کند یا خیر.

در حال حاضر هیچ واکسنی برای ویروس کرونا ساخته نشده است؛ ویروس که تاکنون جان بیش از ۱۶۵ هزار نفر را در سرتاسر جهان گرفته است.

با این حال آزمایشگاه‌های سرتاسر جهان برای ساخت و تولید واکسن در کورس رقابت با یکدیگر هستند.

ورزش تنیس نیز همچون سایر ورزش‌های جهان از اوایل ماه مارس و بدنبال شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده است به طوری که تورهای تنیس زنان و مردان دست کم تا اواسط جولای به تعویق افتاده و ویمبلدون نیز برای نخستین بار بعد از جنگ جهانی دوم لغو شده است.

جوکوویچ در این باره گفت: فصل به طور رسمی زمانی از سر گرفته خواهد شد که ۱۰۰ درصد اطمینان حاصل شود که مردم می‌توانند به ورزشگاه‌ها بازگردند، هیچ خطری وجود نداشته و همه برابر این ویروس مقاوم شده باشند که این اتفاق زمان‌بر است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha