۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۳
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83758068
۰ نفر

برچسب‌ها

متوسط بارش ها درهرمزگان ۸۶ درصد افزایش یافت

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان گفت: ۳۴۵ میلی متر بارندگی درسال آبی جاری (اول مهرماه ۹۸ تا ۱۵ فروردین ۹۹) در استان ثبت شد که نسبت به همسنجی با پارسال وبلندمدت ۵۰ ساله به ترتیب ۸۶ و ۱۱۵ درصد افزایش یافته است.

هوشنگ ملایی روز دوشنبه در تشریح جزییات این خبر افزود: در این مدت بیشترین بارندگی در ایستگاه های سرخون بندرعباس و سرکم به ترتیب با ۵۶۳ و ۵۳۵ میلی‌متر و کمترین در دژگان وبندرلنگه به ترتیب با ۲۲۲ و ۲۰۳ میلی‌متر گزارش شده است.

حجم آب پشت سدهای هرمزگان به 590مترمکعب رسید

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: حجم آب ذخیره شده پشت سدهای استان در سال آبی جاری به ۵۹۰ میلیون مترمکعب رسیده است.
 ملایی افزود: مجموع سیلاب‌های بالادست سدهای هرمزگان نیز در سال آبی جاری، یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون مترمکعب بود که ۴۵۲ میلیون مترمکعب از آن مهار شد.

سدجگین سرریزشد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: درحال حاضر مخزن سد جگین با ۲۱۰ میلیون مترمکعب ظرفیت، ۱۰۰ درصد پر شده است.
وی یادآورشد: در ابتدای سال آبی (مهرماه ۹۸) ۱۶۹ میلیون مترمکعب معادل ۸۰ درصد مخزن از سد جگین آبگیری شده بود.
وی بیان داشت: دربارش های سال آبی جاری افزون بر ۵۵۰ میلیون مترمکعب آب وارد سدجگین شد که ۴۹۰ میلیون مترمکعب آن در ۶ ماهه اول سال آبی (اول مهرماه تا پایان اسفند ماه) و ۶۰ میلیون مترمکعب آن در فروردین امسال بوده است.
این مسوول ادامه داد: به منظور مدیریت سیلاب وتخلیه رسوبات کف مخزن سدجگین ۴۵۱  میلیون مترمکعب از سیلاب ورودی به مخزن تخلیه شده است.

سدهای شمیل ونیان به طور کامل پر شده است

 سدهای شمیل ونیان با ۹۸.۵ میلیون مترمکعب ظرفیت به طور کامل پر است
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت: سدهای شمیل ونیان با ۹۸.۵ میلیون مترمکعب ظرفیت به طور کامل پر شده است.
ملایی ادامه داد: درسال آبی جاری ۲۳۵ مترمکعب سیلاب‌ وارد سدهای شمیل ونیان شد که ۱۳۰ میلیون مترمکعب آن از طریق دریچه‌های تحتانی سد یا به دلیل سرریز رهاسازی شد.

70 درصد سد سرنی پر از آب شده است

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان گفت: در پی بارندگی‌ها در یک سال آبی، ۷۵ درصد (۴۴ میلیون متر مکعب) از سد سرنی که پیش از عید نوروز ۹۹ به بهره‌برداری رسیده بود، پر شد.
ملایی ادامه داد: حجم مخزن سد سرنی میناب  ۶۰ میلیون مترمکعب است.
 وی بیان داشت: آب سدهای هرمزگان به گونه‌ای رهاسازی خواهدشد که سفره‌های زیر زمینی و دشت‌های تغذیه و بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =