مدیر حقوقی پرسپولیس: استوکس هنوز بازیکن ما است

تهران- ایرنا- مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: استوکس با ما قرارداد دارد و هنوز بازیکن ما محسوب می‌شود.

مهدی خواجوند در نشست هم‌اندیشی فدراسیون فوتبال با مسوولان باشگاه‌ها در مورد بدهی‌های بین‌المللی باشگاه‌ها گفت: این نشست چالشی، به میزبانی فدراسیون برگزار و آخرین قوانین بین المللی فوتبال در آن مرور شد. مسائل مختلف در مورد تنظیم قراردادها هم به امضا رسید؛ امیدوارم بتوان از این طریق از بروز مشکلات حقوقی در مجامع بین المللی جلوگیری شود. جلسه امروز به نوعی مبحث آسیب شناسی بود.

وی در رابطه با پرونده‌های زیاد باشگاه پرسپولیس در فیفا و نحوه پرداخت این بدهی‌ها این افزود: بخشی از این بحث‌ها قراردادی است و قسمتی دیگر به تعهدات باشگاه‌ها در قبال مربی و بازیکن باز می‌گردد. ما مشکلات چالش قراردادی نداریم. علت وجود این مشکلات صرفا نحوه بستن قرارداد نیست. خیلی از این قراردادها بسیار محکم بسته شده اند اما انجام تعهد هم در قراردادها مهم است.

مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه گفته می‌شود جذب بازیکن خارجی ملزم به اخذ تاییدیه از سوی وزارت ورزش و جوانان است، گفت: در فیفا قانونی وجود دارد که توصیه کردن منعی ندارد اما الزامی نیز در کار نیست. وزارت ورزش هم به طور حتم توصیه‌های خودش را دارد.

وی در رابطه با انتخاب مهدی محمدنبی به عنوان دبیر کل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: او تجربیات لازم را دارد و سال‌ها در باشگاه‌ها به عنوان مدیر فعالیت داشته است. نبی مشکلات باشگاه‌ها را می‌شناسد و با توجه به سابقه حضور در فدراسیون می‌تواند موفق عمل کند.

خواجوند در مورد اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس با خطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالات و کسر امتیاز مواجه شده است، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم شرایط را مدیریت کنیم.

مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا از قرارداد بازیکنان این تیم بابت ویروس کرونا و تعطیلی درصدی کسر خواهد شد یا خیر نیز تصریح کرد: چیزی در این باره نشنیدم. هنوز از دستورالعمل‌های بین المللی چیزی به ما ابلاغ نشده و فدراسیون هم به این مساله ورود نکرده است.

خواجوند در مورد پرونده آنتونی استوکس اضافه کرد: هنوز در مورد این بازیکن اقدامی در مورد تشکیل پرونده صورت نگرفته است. باشگاه نامه‌نگاری‌های لازم را در این خصوص با استوکس انجام داده است. همچنین نامه‌ای از وکیل این بازیکن دریافت کردیم که او بابت مرخصی که به او داده شده تشکر کرده و درخواست دریافت مبلغی دیگر از قراردادش را کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا باید جدایی استوکس را از پرسپولیس قطعی دانست یا خیر، افزود: او با پرسپولیس قرارداد دارد و همچنان بازیکن ما محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =