راه‌اندازی ۲۰۰ کارگاه تولید ماسک توسط سپاه عاشورا

تبریز-ایرنا- فرمانده سپاه عاشورا گفت: این مجموعه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون در تمام شهرستان‌ها برای تولید ماسک ورود کرده و در حال حاضر ۲۰۰ کارگاه فعال در این زمینه داریم.

سردار عابدین خرم روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: این تعداد کارگاه تولید ماسک ظرف ۴۵ روز اخیر در شهرها و روستاهای مختلف استان راه اندازی شده است و تاکنون افزون بر ۲ میلیون عدد ماسک تولید کرده که از این تعداد یک میلیون و ۹۰۰ هزار عدد در اختیار آخاد مردم قرار گرفته است.

وی حرکت جهادی و مردمی در تولید ماسک و سایر تجهیزات و اقلام مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی را در کشور و آذربایجان شرقی بی مانند و منحصر به فرد دانست که چنین رفتاری در کمتر کشور درگیر کرونا قابل مشاهده است.

سردار خرم، حمایت از اقشار آسیب پذیر را از رسالت ها و ماموریت های ویژه سپاه عاشورا در مقابله با ویروس کرونا برشمرد و اظهار داشت: در این راستا با حمایت خیرین و نیکوکاران استان تاکنون بیش از ۵۲ هزار بسته معیشتی هر کدام به ارزش ۳ میلیون ریال در میان اقشار و خانواده های آسیب پذیر که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار صدمات اقتصادی شده اند، توزیع شده است.

 وی با اشاره به توصیه های مقام رهبری درباره رسیدگی و کمک مومنان به زندگی اقشار آسیب پذیر، از طراحی و اجرای رزمایش مواسات در اقصی نقاط آذربایجان شرقی توسط سپاه عاشورا خبر داد و یادآور شد: این رزمایش در ۳ مرحله به مورد اجرا گذاشته می شود که طی آن تلاش خواهد شد هیچ خانواده ای که از ناحیه کرونا صدمات مالی و اقتصادی دیده اند، نادیده گرفته نشده و بسته های معیشتی و بهداشتی به آنها تعلق بگیرد.

خرم ادامه داد: در مرحله اول این رزمایش تعداد ۴۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی آخر هفته جاری تحت پتوزیع شده و مراحل بعدی در نیمه ماه مبارک رمضان و آخر این ماه اجرا خواهد شد تا هیچ خانوار نیازمند محروم از این بسته ها نشوند.

وی ایجاد قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) را یکی دیگر از فعالیت های مهم مجموعه سپاه و بسیج در آذربایجان شرقی بیان و اضافه کرد: در این زمینه سپاه عاشورا تمام امکانات درمانی، بهداشتی و پزشکی خود به استعداد ۳۵۰ پزشک را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان قرار داده است.

خرم افزود: این قرارگاه یک باب بیمارستان مجهز با ۵ درمانگاه از یک ماه پیش را در شهر بابل استان مازندران راه اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان شهید محلاتی تبریز که تحت پوشش نیروی زمینی سپاه است به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، گفت: تاکنون تعداد ۱۹۰ بیمار کرونایی در این مرکز درمانی بستری شده که از این تعداد متاسفانه ۵ نفر جان خود را از دست داده اند و بقیه یا بهبود یافته و یا دوران تکمیل درمان خود را سپری می کنند. 

فرمانده سپاه عاشورا از به کارگیری گردان های جنگ نوین از ۱۳ اسفند ماه پارسال در سطح آذربایجان شرقی برای ضدعفونی سازی تمام شهرستان ها خبر داد و اظهار داشت: در روزهای اولیه اجرای این طرح تمام محلات و نقاط شهرها و بخش ها ضدعفونی می شد اما این عملیات در حال حاضر به مناطق و محلات پرخطر شهرها منحصر شده است.

خرم، هماهنگی و نظارت بر طرح فاصله گذاری اجتماعی را جزو رویکردها و رسالت های سپاه عاشورا در مقابله با ویروس کرونا دانست و اظهار داشت: چون دانشگاه علوم پزشکی و سایر ادارات ناظر در این زمینه با کمبود نیرو مواجه هستند، سپاه عاشورا در این رابطه کمک حال ستاد استانی مقابله با کرونا است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =